49816937937_51bed4984a_c_1.jpg

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski wypowiedział się na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce.

Do wczoraj wydawało się, że Karczewski może objąć funkcję ministra zdrowia. Wiele mówio się, że to on może zastąpić Łukasza Szumowskiego. Tak się jednak nie stało, szefem resortu został Adam Niedzielski.

- Minister Adam Niedzielski promuje, nie tylko na Twitterze, zdrowy tryb życia, profilaktykę, informatyzację służby zdrowia. Również podstawowe zasady postępowania w epidemii Covid 19. The right MAN in the right place - skomentował Karczewski nominację Niedzielskiego.

Dzisiaj resort zdrowia poinformował o rekordowym dziennym przyroście chorych na koronawirusa. Minionej doby zarejestrowano 903 osób z wirusem.

- Musimy wszyscy ogarnąć się - apeluje Karczewski.

- 903 przypadki. Za 10 dni dzieci wrócą do szkół. Szykuje się narodowa tragedia - służba zdrowia nie jest przygotowana na to, co nastąpi, szkoły także. Jeśli pochorują się dzieci, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, PiS musi się szykować na najcięższe oskarżenia - wypowiada się publicysta Przemysław Szubartowicz.

Karczewskiemu odpowiedzieli internauci

"Przestań facet pie... przecież już podczas kampanii twój pryncypał opowiadał, że wirus latem jest słabszy i nie trzeba się go obawiać, bo jest w odwrocie".

"Ile maseczek można kupić za 400 tys. zł, misiu miętowy?".

"Proponuję zacząć ogarnianie od pana premiera".

"Ogarnąć drogi Panie, to trzeba było PAD-a w kampanii, jak deprecjonował zagrożenie wirusem, szczepienia i maseczki. Maseczki wszak "Nie każdy lubi, nie każdy może". Jesteście tragedią, która spotkała ten kraj. Niestety na kraju własne życzenie".

      Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 20
- 849

Polub Polityczek.pl