ce276d14eef30544eba1dda7d3d139dd780000_1.jpg

Internauci skomentowali głośne dymisje w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko miało miejsce przed zapowiadaną na jesieni rekonstrukcją rządu.

Politycy tj. Łukasz Szumowski czy Jacek Czaputowicz nie chcieli czekać ze swoją dymisją do jesieni i postanowili zrezygnować ze swoich stanowisk jeszcze w sierpniu.

Wiceministrami w ostatnich dniach przestali być Janusz Cieszyński (resort zdrowia) oraz Wanda Buk (resort cyfryzacji).

W Kancelarii Premiera Mateusz Morawiecki ogłosił już dzisiaj nazwiska polityków, którzy zastąpią Szumowskiego i Czaputowicza.

- Adam Niedzielski, obecny szef NFZ, będzie nowym ministrem zdrowia. Przez wiele lat pracował w różnych obszarach administracji publicznej - ogłosił Morawiecki.

Jeżeli chodzi o ministerstwo spraw zagranicznych szefować mu będzie Zbigniew Rau.

- Zbigniew Rau poświęcił wiele lat życia na sprawy związane z polityką zagraniczną. Jest profesorem prawa, zajmuje się też tematyką transatlantycką, ale też ma ogromne zainteresowania dot. spraw gospodarczych czy europejskich - argumentował premier.

- Kolejny Jacek Czaputowicz. Od poprzednika różni go to, że ucinając dyskusję na temat Białorusi na komisji sejmowej, mówił, że "sytuacja nie jest jasna". No nie jest. Przede wszystkim dla Polski - ocenia nowego ministra Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSWiA.

O nowym ministrze zdrowia wypowiada się publicysta Jakub Majmurek.

- Do Ministerta Zdrowia nie lekarz, nie polityk, ale Adam Niedzielski doświadczony urzędnik od finansów publicznych, ostatnio dyrektor NFZ. Ciekaw jestem czy osoba bez politycznej wagi realnie będzie mogła prowadzić jakąś politykę i czy nie odejdzie zniechęcona po kilku miesiącach.

***

Na zmiany w rządzie zareagowali także internauci.

"Słyszałem, że chciał telefonicznie poinformować premiera o dymisji, ale okazało się, że ma blokadę rodzicielską na komórce".

"Nie musi za parę dni iść dziecko do szkoły?".

"Podobno Minister Finansów chciał też złożyć dziś dymisję, ale nie wpuścili go do budynku Kancelarii Premiera, bo nikt go tam nie zna".

"Dymisje dymisjami, a Ziobro to kiedy się pakuje?".

             Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 5
- 654

Polub Polityczek.pl