49500857751_4545647f7e_c_1.jpg

Senator Wadim Tyszkiewicz wypowiedział się na temat deficytu budżetowego na rok 2020.

Deficyt w bieżącym rok wyniesie rekordowe ok. 110 mld zł. Wcześniej politycy Prawa i Sprawiedliwości zakładali, że wyniesie on... zero.

- Zamiast zakładanego wcześniej zerowego deficytu, deficyt na poziomie 109,3 mld złotych. Rząd przyjął dziś projekt nowelizacji budżetu na 2020 r. - poinformowało Radio Zet.

- Rząd nowelizuje budżet 2020 i pokazuje deficyt na poziomie 109,3 mld zł. Jak olbrzymia to kwota? Budżety 12 największych polskich miast: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Katowic, Lublina, Bydgoszczy i Rzeszowa na cały 2020 rok to w sumie 63 mld zł! - komentuje wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski. 

Na temat budżetu wypowiedział się Michał Dworczyk z Kancelarii Premiera. Polityk nie wspomina jednak o deficycie...

- Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2020. Przewidujemy wzrost płac w gospodarce narodowej o 3,5 proc., a w sektorze przedsiębiorstw o 3 proc. Polska jest dziś najbardziej odporną gospodarką ze wszystkich największych krajów UE - oświadczył Dworczyk.

Suchej nitki na rządzących nie zostawia senator Wadim Tyszkiewicz.

- Deficyt rekordowy. A co to jest deficyt? To różnica pomiędzy wydatkami i dochodami w danym okresie rozliczeniowym. Czyli więcej przejadamy niż zarabiamy. Więcej rozdajemy, niż mamy. Jaki z tego wniosek? Żyjemy "na zeszyt". Ktoś będzie musiał to kiedyś zwrócić. Kto? Dzieci? Wnuki? Kiedy? Niech każdy na te pytania odpowie sobie sam. A póki co: czeki bez pokrycia wręczane przy fanfarach, przecinane wstęgi, uściski dłoni... płynie rzeka pieniędzy, o przepraszam, banknotów. Pieniędzy nie ma.

- Brawo Premier, brawo Prezes, brawo Partia... brawo wszystkie stany. "Dajo, to biere". Uśmiech, radość, szczęście... A kto za to zapłaci? A co to mnie obchodzi? Liczy się tu i teraz. 109 mld zł? Ja niestety myślę, że Pan Premier nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. P.S. Czy wszyscy wiedzą ile to jest 109 Miliardów Zł? Ile to jest zer? W TVP tego nie wytłumaczą. To jest efekt tego, że dzieci zamiast podstaw ekonomii, uczą się religii - pisze senator na swoim profilu społecznościowym.

      Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!


+ 2402
- 23

Polub Polityczek.pl