piotr-szumlewicz.jpg

Publicysta i związkowiec Piotr Szumlewicz wypowiedział się na temat bieżących tematów politycznych.

Podwyżki dla polityków. Skandaliczna ustawa. To dość niesamowite, ale posłowie chyba naprawdę nie rozumieją, co jest niestosownego w dawaniu sobie 58% podwyżki w czasie, gdy kryzys pogarsza sytuację milionów obywateli. Posłowie wrócili na chwilę z urlopów, uchwalili dla siebie podwyżki płac o 58% i z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku znowu wyjechali na wakacje.

Postulat "Związkowej Alternatywy". Domagamy się, by na czas epidemii parlament obniżył wynagrodzenia najwyższym urzędnikom państwowym o co najmniej 20%!

Opozycja. Na opozycji trwa zabawa na to, kto jest najmniej wiarygodny. Grzegorz Schetyna ostro potępia władze swojej partii, a sam przy pierwszym czytaniu ustawy nie głosował, a w decydującym głosowaniu wstrzymał się się od głosu. Gdy już się wydawało, że opozycja nie zrobi nic gorszego niż poparcie PiS-owskiego programu Luksus+, to niektórzy jej posłowie zaczęli tłumaczyć, dlaczego to zrobili...

Lewica. Po kompromitacji w głosowaniu nad podwyżkami we wrześniu klub Koalicji Obywatelskiej planuje zmienić władze klubu. Czy Lewica chce wysłać jakikolwiek sygnał do wyborców, że jej posłowie zrobili coś złego?

Urodziny Ziobry. Zbigniew Ziobro ukończył pięćdziesiąt lat, a wciąż jest zerem.

Minister zdrowia. Nikt nie chciał odwołać ministra Szumowskiego, choć kompletnie sobie nie radził, więc sam podał się do dymisji. Dobrze, że to żenujące widowisko się kończy, choć teraz Szumowskim powinna się zająć prokuratura. PiS szuka kogoś gorszego niż Szumowski. Jest szansa: marszałek Karczewski to gwarancja fatalnego zarządzania służbą zdrowia!

Godek. Kaja Godek to niebezpieczna fundamentalistka religijna. ISIS osłabło, ale my mamy swoich radykałów.

Władza. PiS-owski rząd psuje wizerunek Polski za granicą. Morawiecki, Duda, Kaczyński prowadzą agresywną kampanię zohydzania swojego kraju. Polska jest rządzona przez grupę mężczyzn mających obsesję na punkcie homoseksualnego seksu.

MSZ. Minister Czaputowicz podał się do dymisji. Co się dzieje z tym rządem!? Druga dobra decyzja w ciągu trzech dni.

       Popierasz SZUMLEWICZA - kciuk w górę!

+ 267
- 2

Polub Polityczek.pl