aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodrkokfofkgtggggg.jpg

Jezuita Krzysztof Mądel odpowiedział na zachowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Chodzi o pieniądze dla gminy, która wprowadziła tzw. "Strefę wolną od LGBT".

Gminy, które wprowadziły homofobiczne "strefy wolne od LGBT" dowiedziały się w lipcu, że nie otrzymają pieniędzy w ramach unijnego programu "Partnerstwo miast".

- Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBT" lub "praw rodzinnych", zostało odrzuconych - oświadczyła europejska komisarz ds. równości Helena Dalli.

Ministerstwo sprawiedliwości postanowiło wesprzeć gminy pominięte przy otrzymywaniu środków europejskich.

- Minister oraz wiceminister Romanowski przekazali radnym Tuchowa symboliczny czek na dotację z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Tuchów na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie w wysokości 250 tys. złotych - informuje resort sprawiedliwości.

Zachowanie rządzących zostało skrytykowane przez organizację "Miłość Nie Wyklucza".

- Minister Ziobro przyznaje 250 tys. zł gminie, która nie dostanie dotacji unijnych za to, że ogłosiła się strefą wolną od LGBT. Pomijając jawne wspieranie homofobii, nie wiedziałam, że Fundusz Sprawiedliwości, z którego mają pochodzić te pieniądze, jest prywatną skarboną ministra - wypowiada się Karolina Opolska, onet.pl.
***

Do zachowania ministerstwa odniósł się za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego jezuita Krzysztof Mądel.

- Im więcej pieniędzy wyda Ziobro niezgodnie z prawem, tym dłużej będzie siedział w więzieniu - pisze duchowny.

          Popierasz jezuitę - kciuk w górę!

+ 876
- 7

Polub Polityczek.pl