aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakseokdoedkodedddddd.jpg

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień postanowiła dołączyć ze swoim komentarzem do głosów na temat dymisji Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia.

Po ponad 2 latach na stanowisku ministra zdrowia Szumowski zrezygnował. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi polityka. Głównym kandydatem najczęściej wymienianym jest wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Gdybym dostał taką propozycję, poważnie bym się nad nią zastanowił - mówi Karczewski.

- Pan minister stanął na wysokości zadania, był niezwykle waleczny i pracował bardzo intensywnie - ocenia Karczewski Szumowskiego.

Głosów wychwalających Szumowskiego jest jednak bardzo niewiele i pochodzą głównie ze strony obozu rządzącego. Politycy opozycji nie zostawiają na byłym ministrze zdrowia suchej nitki. Ilość kontrowersji w czasie pełnienia funkcji szefa resortu zdrowia nie ma porównania z żadnym ministrem zdrowia w przeszłości.

- Szydło była tak wspaniałym premierem, że trzeba było ją wymienić. Macierewicz najlepszy minister Obrony Narodowej 1000-lecia odszedł właśnie dlatego. Zalewska zrobiła tak wspaniałą reformę, że już jej nie ma. Szumowski zwalczył pandemię więc odchodzi. Jarosław Kaczyński zbawca narodu... czekamy - komentuje Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSWiA.

- Afery w refundacji. Upadek Transplantologii. Chaos w pandemii Zamiast reformy onkologii - nieudolne pilotaże. Czyżby Minister Zdrowia nie chciał brać odpowiedzialności za to co się będzie działo od września? Brak zabezpieczenia szkół, procedur, brak szczepionek na grypę, źle zorganizowana ochrona zdrowia. Kapitan Szumowski ucieka z tonącego statku! Nie ucieknie pan od odpowiedzialności! - wypowiada się posłanka Marcelina Zawisza (Lewica).

W obronę Szumowskiego wzięła posłanka Anna Kwiecień (PiS). - Mafie lekowe szalały.. skończyło się eldorado - pisze polityczka o kadencji Szumowskiego.

         Popierasz KWIECIEŃ - kciuk w górę!

+ 3
- 485

Polub Polityczek.pl