38304576341_dcb1c0c99d_c.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwoci Bartosz Kownacki wypowiedział się na temat głośnych podwyżek dla polityków.

Senat - głosami opozycji - zdecydował wczoraj o odrzuceniu pomysłu większości sejmowej ws. przyznania politykom podwyżek.

Rządzący zaczęli zwalać - cały projekt dot. wzrostu wynagrodzeń - na opozycję i deklarować, że opozycja sama domagała się od władzy podniesienia pensji politykom.

- Opozycja wystąpiła z propozycją podwyżek dla posłów, senatorów, samorządowców itd., potem domagała się, żeby zrobić to szybko, następnie narzekała, że powinny być jeszcze wyższe. Gdy doszło do głosowania oszukała jak zwykle. A teraz płacze po kątach - powiedział Ryszard Terlecki.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zaczął wiązać zachowanie opozycji w Senacie z Donaldem Tuskiem.

- Kompromitacja ze strony opozycji. Wycofała się z projektu ustawy, którą popierała i przyjęła w Komisji Regulaminowej w Sejmie. Wycofała się pod wypływem Donalda Tuska - ocenił Karczewski.

Tusk krytycznie wypowiedział się po piątkowym głosowaniu w Sejmie, w którym wielu polityków opozycji poparło podwyżki forsowane przez PiS.

- Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę - zaapelowal Tusk.

Dzisiaj do byłego premiera zwrócił się poseł PiS-u Bartosz Kownacki. Polityk domaga się od Tuska by ten wpłacił część swojego wynagrodzenia na cele społeczne.

- Pan oszalał. Niech wasi pazerni europosłowie, którzy mają najwięcej asystentów w całym Parlamencie Europejskim, by doili też ich krewni i znajomi oddadzą nadwyżkę uposażenia na cel społeczny, a złodziej Czarnecki wyłudzone euro na kilometrówki do kasy UE - odpowiedziała dziennikarka Aneta Mościcka.

- Rozumiem, że PiS-europarlamentarzyści już oddali. I ministrowie PiS też swoje nagrody. A co na to Ryszard Czarnecki? Pytam, bo ma dużo do oddania Parlamentowi Europejskiemu - zareagowała była Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Lena Kolarska-Bobińska.

      Popierasz KOWNACKIEGO - kciuk w górę!


+ 29
- 4665

Polub Polityczek.pl