EfsfT8xWkAAbUHC.jpg

Rządzący politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili wesprzeć gminy które nie otrzymały pieniędzy za sprawą wprowadzenia na swoim terenie tzw. "stref wolnych od LGBT".

W lipcu niektóre polskie miasta dowiedziały się, że nie otrzymają środków europejskich przez swoją antylgbt politykę. Politykę wspieraną odgórnie przez rząd PiS.

Komisarz unijna ds. równości Helena Dalli poinformowała w ubiegłym miesiącu, że odrzucono wnioski 6 polskich miast starających się o pieniądze europejskie w ramach programu "Partnerstwo miast".

- Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBT" lub "praw rodzinnych", zostało odrzuconych - oświadczyła Dalli.

Rządzący skrytykowali UE za swoją politykę i... postanowili wynagrodzić - decyzję europejskiej intytucji - gminom do których nie trafiły środki.

- Gmina Tuchów, która przyjęła uchwałę o byciu "wolną od ideologii LGBT" i dlatego nie dostała dofinansowania z Komisji Europejskiej, właśnie dostała 3 razy tyle, o ile wnioskowała - czytamy na profilu organizacji "Miłość nie wyklucza".

- Państwo z dykty. Dosłownie z dykty - komentuje zachowanie rządzących dziennikarz Patryk Słowik, "Dziennik Gazeta Prawna".
- Ministerstwo Sprawiedliwości w świetle fleszy przyznaje dotacje za homofobię - wypowiada się posłanka Monika Rosa.
             Popierasz PiS - kciuk w górę!

+ 4
- 513

Polub Polityczek.pl