aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakofkorfkoforfkrfrrrrr.jpg

Janusz Cieszyński przestał dzisiaj zajmować stanowisko wiceministra zdrowia.

Rządzący planują przeprowadzić rekonstrukcję rządu na początku jesieni. Cieszyński postanowił jednak szybciej opuścić statek kierowany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Były wiceminister wydał specjalne oświadczenie, czytamy w nim:

- Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana. Kiedy przychodziłem na Miodową miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono. Całościową ocenę pozostawiam innym.

- Na moich oczach zmieniło się też Ministerstwo Zdrowia. Jest tu dziś nie tylko mniej papieru i papierologii, ale przede wszystkim lepsze warunki do pracy.

- Nigdy nie otrzymałbym tej szansy, gdyby nie zaufanie, którym obdarzyli mnie Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Nie byłbym też w stanie jej wykorzystać, gdyby nie ich wsparcie.

***

Odejście Cieszyńskiego komentują politycy opozycji.

Dariusz Joński: "Wiceminister Cieszyński odchodzi z ministerstwa zdrowia. Razem z Michałem Szczerbą o godz. 10 udajemy się z kontrolą poselską do ministerstwa. Czas dokonać bilansu zakupów sprzętu medycznego i ochronnego na czas epidemii i zapytać o brakujące 60 mln zł".

Bogdan Klich: "Cieszyński czmycha z Ministerstwa Zdrowia. Zostawia w spadku nierozliczone transakcje, wirtualne respiratory, bezużyteczne maseczki i prawną tarczę do obrony podejrzanych dealów".

Marcin Kierwiński: "Cieszyński odchodzi z resortu. Pytanie "dlaczego" pozostaje otwarte. Choć niektóre z przyczyn wydają się być tu oczywiste...".

Na odejście polityka z resortu zdrowia zareagowała także wicepremier Jadwiga Emilewicz. Polityczka nazwała Cieszyńskiego "wirtuozem", czym rozbawiła wielu internautów. 

Internauci do Emilewicz:

"Jak ty Jadziu wirtuoza rozpoznajesz, jak ty głucha jak pień jesteś?".

"U was cała orkiestra takich wirtuozów. Wszyscy na cymbałach".

"Tak scyfryzował respiratory, że nikt ich nie widział".

"Pani Emilewicz pisząc „wirtuoz”, miała pewnie na myśli te wirtualne respiratory".

       Popierasz EMILEWICZ - kciuk w górę!


+ 7
- 1062

Polub Polityczek.pl