EfpDJl8WkAEvr52.jpg

Senator Stanisław Karczewski gościł dzisiaj na antenie Polsat News. Polityk skomentował ustawę dot. podwyżek dla polityków.

Senat odrzucił projekt PiS-u dot. wzrostu wynagrodzeń dla polityków oraz wprowadzający pensję dla Pierwsze Damy. Rządzący już zapowiadają, że po decyzji Senatu ustawa prawdopodobnie wyląduje w koszu.

- Sądzę, że w tej chwili zrezygnujemy po męsku z dalszego procedowania tej ustawy - powiedział Karczewski na antenie Polsat News.

- Zdania są podzielone. Podczas moich spotkań z wyborcami, dziś byłem w małej miejscowości, również mówiono na ten temat. „Dobrze, że podnosicie, bo wszyscy w Polsce powinni zarabiać dobrze” - deklarował wicemarszałek Senatu.

Na temat całej sprawy głos zabrał także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

- To opozycja była inicjatorem podjęcia tematu. Przez kilka dni prowadziliśmy rozmowy. To opozycja chciała zrobić to teraz i chciała dodać parę elementów poprawiających sytuację posłów. Stało się, jak się stało. Na tym, co zaszło w Senacie, ten projekt kończy swoją historię - skomentował Terlecki.

Do słów polityków PiS-u jakoby to opozycja była inicjatorem tematu podwyżek, odniósł się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. 

       Popierasz KARCZEWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 4
- 876

Polub Polityczek.pl