aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdorkofkrffrrrrrrr.jpg

Pisarka Maria Nurowska skomentowała decyzję polityków o przyznaniu Pierwszej Damie stałej pensji. Nigdy wcześniej w naszym kraju żona prezydenta nie dostawała wynagrodzenia. PiS postanowił to zmienić.

Ponad 17 tys. zł brutto, tyle pieniędzy będzie wpływać co miesiąc na konto Agady Dudy. Pierwsza Dama nie musi nic robić, może w dalszym w ciągu stać w cieniu męża, milczeć ws. najważniejszych tematów, a i tak będzie zarabiać.

Decyzja rządzących oburzyła pisarkę Marię Nurowską, która deklaruje, że nie zgadza się na to, by Duda dostawała pieniądze podatników.

- Nie zgadzam się, aby ta darmozjadka w Pałacu Namiestnikowskim z moich podatków zarabiała 18 tys.złotych miesięcznie za nic nierobienie. Powinna dostać taką pensję, jaką zarabiała w zawodzie nauczycielki. A jak to się ma do poprzednich Pierwszych Dam? To były prawdziwe damy i nie dostawały żadnego wynagrodzenia! Teraz trzeba im to wyrównać, bo one naprawdę się starały i nie przynosiły Polsce wstydu, jak powyższa osoba! - skomentowała Nurowska na swoim profilu społecznościowym.

Pisarka zabrała głos także na temat polityków opozycji, którzy poparli projekt PiS-u dot. podwyżek. Nurowska kibicuje zmianie w Koalicji Obywatelskiej. Senator Krzysztof Brejza miałby zastąpić w fotelu przewodniczącego - Borysa Budkę.

- Tak siedzę i myślę, jakby tak wymienić Budkę na Krzysztofa Brejzę, którego ten pierwszy zesłał do Senatu, bo się obawiał konkurencji, to może...może Platforma stałaby się naprawdę obywatelska? Brejza ma wszystko, co powinien mieć przywódca: inteligencję, refleks, wiedzę o życiu, odwagę i dobroć w sercu.

        Popierasz NUROWSKĄ - kciuk w górę!

+ 1972
- 40

Polub Polityczek.pl