aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakorfkrofkrfrorrrrrrr.jpg

Poseł Tomasz Zimoch wypowiedział się na temat kadencji poselskiej. Według polityka Koalicji Obywatelskiej należy uniemożliwić, aby politycy byli wybierani wielokrotnie z rzędu.

Od kilku dni tematem przewodnim w mediach, internecie, są zarobki polityków. Rządzący Prawa i Sprawiedliwości wsparci przez opozycję przegłosowali wysokie podwyżki dla siebie, klasy politycznej. Wszystko w czasie pandemii koronawirusa.

Na obóz władzy, ale głównie na opozycję spadła lawina krytyki. Zwolennicy partii opozycyjnych krytykują posłów KO, za głosowanie ręka w rękę z PiS-em. Zachowanie przedstawicieli opozycji zostało skrytykowane przez byłego premera Donalda Tuska.

- Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę - zaapelował Tusk.

Dzisiaj kolejny wątek dotyczący posłowania poruszył Tomasz Zimoch (KO, głosował przeciw podwyżkom). Poseł zapowiedział złożenie projektu, który skończy z wielokadencyjnością w Sejmie.

- Nie mam już żadnych wątpliwości - posłowanie nie może być zawodem! Nie można po 10 -20 lat być w sejmie. To powoduje oderwanie od rzeczywistości - pisze Zimoch na Twitterze.

- Z wielką miłością do Ciebie zauważam, że po 4 latach wrócili do Sejmu posłowie PiS jako posłowie PO: Kowal, Poncyljusz, Sikorski, Kluzik-Rostkowska. Inni poszli w drugą stronę: Gowin czy Żalek. Jeszcze inni skaczą jak kangury - Ziobro, Czarnecki. Jak to liczyć? - odpowiedział Zbigniew Hołdys.

- Bardzo prosto. Max 8 lat niezależnie od partii. Każde nazwisko = max 8 lat - zareagowała jedna z internautek.

          Popierasz ZIMOCHA - kciuk w górę!


+ 890
- 3

Polub Polityczek.pl