50228260013_c4d335dbab_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dzisiaj na Śląsku, aby wziąć udział w obchodach z okazji 100-lecia wybuchu II Powstania Śląskiego.

Morawiecki zaczął dzisiaj dzień od przypomnienia o Bitwie Warszawskiej w 1920 r.

- 100 lat temu Polacy stoczyli zwycięską bitwę z wojskami bolszewickimi, które miały przenieść rewolucję komunistyczną na Berlin i Paryż, na całą Europę, wycieńczoną stratami Wielkiej Wojny. Bitwa Warszawska 1920 to historia zwycięstwa wolności nad zniewoleniem - napisał Morawiecki na profilu społecznościowym.

Następnie Morawiecki pojawił się na Śląsku, aby tam mówić o powstaniu, które miało miejsce 100 lat temu.

- Z ogromną wdzięcznością przyjmuję to dzieło, które tutaj powstaje i będzie upamiętniać 100-lecie Powstań Śląskich. Obok Cudu nad Wisłą wydarzył się wtedy Cud nad Rawą. Młode, nieokrzepłe Państwo Polskie musiało walczyć na wszystkich granicach. Myślę dzisiaj z wdzięcznością o tamtych ludziach i o tamtym dziele odwagi, męstwa i poświęcenia, kiedy komuniści wydawali się niezwyciężeni.

Premier oświadczył, że Powstańcy marzyli o takim państwie, jakim jest dzisiaj Polska.

Internauci do Morawieckiego:

"Serio marzyli o państwie, w którym nie przestrzega się konstytucji, walczy się z niezależnym sądownictwem, na ulicy maszerują narodowcy i bije się dzieciaki za kolorowe włosy? I o obywatelach mówi się gorszy sort?".

"O, z pewnością marzyli o państwie, w którym władza obżera się władzą i kasą publiczną, obsadza stołki swoimi, depcze Konstytucję, niszczy trójpodział władzy, narzuca wszystkim swój światopogląd i marginalizuje swoją głupotą i pazernością pozycję Polski w świecie. Leczcie się".

"PO po 5 latach miało 4 stadiony i 3,5 tys km dróg i autostrad. PiS po 5 latach nawet pomnika nie potrafi zbudować na okrągłą rocznicę".

"Tam, gdzie nie przestrzega się praworządności nie może być mowy o "domu dla wszystkich"".

"Nie budowy pomników potrzeba zmarłym. Ich losy trzeba wyryć na kartach książek do historii najnowszej. #Polacy, którzy zginęli wierzyli, że walczą o lepszą przyszłość swoich najbliższych i następnych pokoleń".

    Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!


+ 3
- 612

Polub Polityczek.pl