aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdrokofkrfkfkrfrrrrrrrrrr.jpg

Prawnik prof. Wojciech Sadurski odniósł się do działań rządzących dotyczących podwyżek wynagrodzeń polityków. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt zakładający podwyżkę pensji m.in. dla parlamentarzystów oraz wprowadzenie pensji dla Pierwszej Damy. 

- Wynagrodzenia prezydenta, parlamentarzystów, premiera, ministrów, wojewodów i marszałków województwa będą powiązane z wysokością wynagrodzeń sędziów Sądu Najwyższego - przewiduje projekt opublikowany na stronie Sejmu. Zaproponowano, by wynagrodzenie przysługiwało pierwszej damie - poinformowało Radio Zet.

Nowe zarobki według projektu PiS-u;

Prezydent: 25 981 zł brutto
Marszałkowie Sejmu i Senatu: 21 984 zł brutto
Wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: 17 987 zł brutto
Premier: 21 984 zł brutto
Ministrowie: 17 987 zł brutto
Wiceministrowie: 16 988 zł brutto
Wojewodowie: 14 989 zł brutto
wicewojewodowie: 12 990 zł brutto

Pierwsza dama ok. 18 tys. brutto

Pensje zwykłych posłów mają wzrosnąć o ok. 40 proc.

W tej sprawie w Sejmie mamy wyjątkową zgodność. Żadna z partii nie buntuje się przeciwko zmianom planowanym przez PiS. 

- Populistycznie obniżyć pensje, po to, żeby za dwa lata je podnieść i to w czasie koronawirusa, gdy ludzie masowo tracą pracę. Jak skomentować nie sam fakt podniesienia pensji, tylko tę piętrową hipokryzję? To wstyd? Żenada? Kompromitacja? - komentuje zachowanie obozu władzy dziennikarz Janusz Schwertner, onet.pl.

- Narozrabiali z nagrodami dla Ministrów w efekcie z wiatrem obniżyli pensje parlamentarzystom i samorządowcom. Dzisiaj w rosnącym kryzysie i spadku płac podniosą parlamentarzystom. Szpital nie tylko w Zamościu patrzy - wypowiada się były wicepremier Janusz Piechociński.

Na zapowiadane podwyżki dla polityków zareagował prof. Wojciech Sadurski. Zdaniem uczonego każdy, kto poprze projekt PiS-u jest "szują".

        Popierasz Sadurskiego - kciuk w górę!

+ 1373
- 11

Polub Polityczek.pl