42118582872_fb75ff7d30_c_1.jpg

Wicepremier Jadwiga Emilewicz odniosła się do spadku polskiego PKB w kontekście pandemii koronawirusa.

Polska zanotowała ogromny spadek PKB - rok do roku.

- Zgodnie z szybkim szacunkiem GUS za II kw. poziom PKB zmniejszył się o 8,9 proc. w porównaniu do kwartału poprzedniego - po oczyszczeniu z sezonowości. Łącznie więc od początku roku PKB zmniejszył się o 9,2 proc. To pokazuje rozmiar recesji, jaka dotknęła Polską gospodarkę. Statystycznie poziom PKB cofnął się do rozmiarów notowanych w 2017 r. - informuje dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.

Nowe dane nie załamują wicepremier Jadwigi Emilewicz. Polityczka obozu rządzącego umieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym porównuje Polskę z krajami zachodnimi.

- Radzimy sobie najlepiej w UE - przekonuje minister przedsiębiorczości.

- Dożyliśmy czasów, gdy PKB spada nam o 9%, a my mówimy: "nie jest tak źle" - komentuje Krzysztof Kolany, główny analityk portalu bankier.pl.

Na słowa Emilewicz odpowiedzieli internauci:

"Pani ma nas wszystkich za idiotów? Czy zakłada Pani, że to czytają tylko pisowcy?".

"Litwa -5,1%, Łotwa -7,5%. Po raz kolejny mijacie się z prawdą".

"Tylko weź pod uwagę, że spadek PKB w D czy F spowodowany jest zapaścią w przemyśle motoryzacyjnym; rząd pis doprowadził do najgłębszej recesji w dziejach wolnej Polski;zadłużenie rośnie dramatycznie, zero inwestycji, ceny rosną drastycznie;epidemia szaleje; demolka PL przez pis".

"Bo w Polsce usługi generują 60% PKB. A w Europie Zachodniej nawet 80%. Poza tym przed nami jeszcze jesień i wiosna. Ale ciemny lud kupuje takie banialuki".

"Tak Pani wicepremier. Wszyscy nam zazdroszczą i proszą o radę". 

        Popierasz EMILEWICZ - kciuk w górę!


+ 2
- 528

Polub Polityczek.pl