721px-Jarosław_Szymczyk.jpg

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk pojawił się w Senacie. Mundurowy komentował akcję policji przeciwko środowisku LGBT na Nowym Świecie w Warszawie.

Polskie media i nie tylko - obiegły zdjęcie z interwencji policji względem społeczności LGBT w ubiegły piątek. Rozzłoszczony tłum udał się na Nowy Świat, aby odpowiedzieć na areszt działaczki LGBT Margot.

Wielu protestujących, także przypadkowych przechodniów, zostało zatrzymanych, policja użyła według środowisk przychylnych społeczności LGBT nadmiernej siły w czasie swojej akcji. Politycy opozycji porównywali policję do ZOMO.

Komendant Jarosław Szymczyk zjawił się w Senacie, aby bronić policjantów.

- Czy pan wydawał polecenia 7 sierpnia policji na Krakowskim Przedmieściu i czy pan tam był osobiście? - zapytał Szymczyka senator Bogdan Klich.

- Nie byłem na Krakowskim Przedmieściu i nie wydawałem żadnych poleceń - odparł Szymczyk.

- Czy policja traktuje obywateli równo, czy przeciwników rządu gorzej? Nie przekonują w Senacie minister Wąsik i komendant Szymczyk pytani o akcje policji 7 sierpnia w Warszawie. Czemu policja zatrzymała 48 osób, a w 2019 w Białymstoku, gdy tłum użył kamieni i butelek, 25? Brak odpowiedzi - wypowiada się senator Marcin Bosacki.

Na słowa komendanta odpowiedzieli internauci:

"Pan rzecznik nie zna różnicy między słowem „unicestwienie” a „unieszkodliwienie” Średnio to wygląda, w ustach ważnego gliny w komendzie stołecznej".

"Nowe hasło milicji: CHronimy, Unicestwiamy, Jesteśmy".

"Na miejscyu pana Szymczyka, przeanalizowałabym sprawę pana Maja. Kto PiSu tyka, ten znika, gdy tylko przestaje być użyteczny".

"Unicestwić — unicestwiać «spowodować, aby ktoś przestał istnieć, aby coś przestało istnieć». "Chwyty, które stosowała policja to najbezpieczniejsze metody unicestwienia przeciwnika " Coś poszło nie tak, bo wszyscy przeciwnicy przeżyli".

          Popierasz SZYMCZYKA - kciuk w górę!

+ 13
- 785

Polub Polityczek.pl