aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdorfkrofrfrirfff.jpg

Europosłanka Magdalena Adamowicz odniosła się do konfliktów toczących się w Polsce. Zdaniem polityczki Koalicji Obywatelskiej złagodzenie nastrojów mógłby nastąpić w jednej sytuacji.

Adamowicz komentowała w ostatnim czasie bieżące tematy polityczne.

Zaprzysiężenie Dudy w Sejmie. Zaproszenia nie przyjmuję. Za łamanie konstytucji. Za dehumanizację osób LGBT. Za hejt. Za dewastację sądownictwa. Za 2 mld dla szczujni, która moralnie odpowiada za morderstwo Pawła. I za „Tak mi dopomóż Bóg” - jawne złamanie II przykazania. „Tak mi dopomóż Bóg” wypowie PAD po przysiędze wierności Konstytucji. Czy to nie będzie obraza uczuć religijnych wobec: „Nie będziesz znieważał imienia Pana, Boga twojego, przysięgając fałszywie, bo Pan nie pozostawi bez kary tego, kto fałszywie posługuje się Jego imieniem”?.

Wybory prezydencki. Wybieralni autokraci zawsze stosują ten sam trick: „przecież technicznie rzecz biorąc głosowanie było prawie demokratyczne - suweren wybrał”. Tym szantażują opozycję i ci bezradnie w tym przedstawieniu biorą udział. A głosowanie to nie wybory, dyktat większości to nie demokracja!.

Władza atakuje społeczność LGBT. Nie cieszcie się, bo nie znacie dnia ani godziny, gdy to Wy staniecie się wrogiem tej władzy. Dziś LGBT, jutro KTOKOLWIEK. Mówię do wszystkich, którzy mylą demonstrację siły z siłą państwa, dyktat większości z demokracją, PiS z Polską, a wolę Jarosława Kaczyńskiego z wolą narodu.

Białoruś. Wolność to przyrodzone prawo każdego człowieka. Wolna Białoruś to polska racja stanu. Trzymam kciuki za Swiatłanę Cichanouską! Jak widać, PiS nie po drodze z Białorusinami walczącymi z wybieralną autokracją Łukaszenki. Nic dziwnego, skoro sami szybko do takiego systemu prą. Bardzo dziękuję rządowi PiS i PAD za to, że wzywa Łukaszenkę, aby przestrzegał rządów prawa, nie używał policji przeciw społeczeństwu i nie fałszował wyborów. I za to, że prosi UE o solidarne działanie, w tym wprowadzenie sankcji wobec reżimu. To postawa godna szacunku.

Adamowicz odniosła się także do konfliktów toczących się w Polsce.

- Wystarczyłoby wysłać jednego faceta na emeryturę i nagle się okaże, że nie ma żadnych wrogów religii, tradycji, narodu - pisze europoslanka w mediach społecznościowych.

        Popierasz Adamowicz - kciuk w górę!

+ 1458
- 35

Polub Polityczek.pl