48017653563_83fa170a88_c.jpg

Dziennikarz Artur Nowak z "Newsweeka" poinformował, na jaką wysokość emerytury będzie mógł liczyć arcybiskup i metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

Głódź należy do grona najbardziej kontrowersyjnych hierarchów kościoła katolickiego. Krytyczne zdanie o nim mają także przedstawiciele Kościoła.

Na temat metropolity gdańskiego wypowiedział się po materiale programu "Czarno na białym" poświęconym Głódziowi - ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Metropolita miał się znęcać psychicznie nad swoimi współpracownikami.

- Styl zachowania abp Głódzia jest nie do przyjęcia, niezależnie jak będziemy to tłumaczyć. Szef Katolickiej Agencji Informacyjnej powiedział, że trzeba zrozumieć arcybiskupa, bo to jest typowy Podlasiak. Ja na miejscu mieszkańców Podlasia po prostu bym się obraził o takie sformułowanie. Trzeba powiedzieć prawdę, to jest alkoholik, który doprowadził do wielu ekscesów - komentowal Isakowicz Zaleski.

- Taki jest Kościół katolicki, Głódź nie jest wyjątkiem. Jest pijakiem, chamem i kryje pedofilów. Pytam, kiedy Kościół katolicki odpowie za zbrodnie przeciwko ludzkości - wypowiadał się aktor Krzysztof Pieczyński ze stowarzyszenia "Polska Laicka".

Dzisiaj "Newsweek" publikuje artykuł w którym dowiadujemy się o przyszłej emeryturze abp Sławoja Leszka Głódzia.

- Arcybiskup na emeryturze może zainkasować nawet dwadzieścia trzy tysiące złotych miesięcznie - wylicza dziennikarz Artur Nowak.

- Głódź 13 sierpnia ukończy 75. rok życia i odejdzie na emeryturę - dodaje Nowak.

29994771012_c86cb6594e_c.jpg

           Popierasz Głódzia - kciuk w górę!


+ 8
- 1096

Polub Polityczek.pl