jaceksasin1.jpeg

Wicepremier Jacek Sasin postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat pracy w rządzie.

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości praca w strukturach władzy to nie jest "rywalizacja w rankingach popularności". Polityk broni się tym samym przed krytyką skierowaną w jego stronę po nieobytych majowych wyborach prezydenckich (kosztowały podatników ponad 70 mln zł), czy po ostatnich wypowiedziach dot. zamknięcia kopalń.

- Nikt nie chciałby uczestniczyć w takim procesie, jak zamykanie kopalń, ja też bym nie chciałbym w tym uczestniczyć. To nie jest mój wybór, moje widzimisię, to jest niestety twarda konieczność wobec tego, co dzieje się wokół Polski, wokół polityki klimatycznej, tego, że przechodzimy przyspieszony proces transformacji energetycznej wymuszony na nas przez instytucje europejskie - powiedział Sasin na antenie Polsat News.

W czerwcu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że Sasin stanie przed Trybunałem Stanu, gdy PiS utraci władzę.

- Przed Trybunałem Stanu stanie zarówno Zbigniew Ziobro, jak również minister Sasin za to, co zrobił z wyborami, które nie odbyły się, za wydatkowanie niezgodne z prawem 70 mln zł i dzisiaj związkowcy Poczty Polskiej zapowiadają protest, bo firma chyli się ku upadkowi, za brak prawidłowego nadzoru nad spółkami, w których udział ma Skarb Państwa – mówił w TVN24 Borys Budka.

Dzisaj Sasin się broni. - Przeciwników nie ma ten, kto nic nie robi - napisał wicepremier na Twitterze. 

Internauci do Sasina:

Pan ma z kolei przeciwników, bo czego się pan nie dotknie, to pan spi... .Dziwne, że po tylu porażkach jeszcze to do pana nie dotarło. Jest pan strasznie kiepskim project managerem i pracy na rynku by pan raczej nie znalazł więc zostaje panu marnowanie moich pieniędzy.

(Śmiech) Skłonność do podejmowania trudnych decyzji było widać w konfrontacji z górnikami. Zabrakło wam nawet odwagi, by przedstawić plan Rządu.

Coś mi się zdaje, że już wiesz, że na jesień cię zrekonstruują...

Masz okazję podjąć popularną decyzję i oddać 70 mln zł. Czekamy.

         Popierasz SASINA - kciuk w górę!


+ 2
- 253

Polub Polityczek.pl