37243843495_5107d869d8_c.jpg

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro gościł dzisiaj na antenie Polskiego Radia.

Ziobro komentował wydarzenia mające miejsce na Białorusi.

- Musimy działać w sposób przemyślany i nie postępować pochopnie. Z punktu widzenia Polski najgroźniejszym graczem jest tu prezydent Rosji Władimir Putin. Musimy zapytać, czego chce, jakie są działania Rosji w tej kwestii i do czego mogą one doprowadzić.

- Musimy bardzo mocno widzieć kontekst rosyjski w tym, co się dzieje na Białorusi. Mimo wszystko zachowujmy szacunek dla Białorusinów, którzy mają prawo jak każdy naród w sposób demokratyczny stanowić o losach swojego kraju - deklarował Ziobro.

Na profilu społecznościowym Ziobro umieścił fragment swojej wypowiedzi z anteny Polskiego Radia, gdy wypowiadał się ws. zatrzymania aktywistki LGBT Margot. Minister wzywa polityków opozycji, aby przeprosili funkcjonariuszy policji. Mundurowi zostali ostro skrytykowani przez opinię publiczną, opozycję, za swoją brutalność względem środowiska LGBT.

- Wzywam ich do tego, by przeprosili funkcjonariuszy służb - zwrócił się Ziobro do opozycji.

- Ograniczanie wolności słowa, przemoc wobec obywateli, agresja i nękanie tych, którzy nie zgadzają się na to, co robią rządzący. Tak wygląda rzeczywistość w Polsce i na Białorusi. Bezkarność władzy jest przerażająca - komentuje była premier Ewa Kopacz. 

Ziobrze odpowiadają internauci:

"Panie Ziobro - jakie kary były orzeczone i wyegzekwowane wobec chuliganów kopiących i atakujących marsz równości w Białymstoku w lipcu 2019 roku? Wówczas jakoś nie był Pan tak aktywnym w potępianiu aktów agresji".

"A wy tam, gdzie kiedyś stało ZOMO. Jest pan zerem bezwzględnym".

"Już myślałem, że to słowa Łukaszenki".

"Czy prokuratura zajęła się sprawą "utylizacji" 70 mln zł. przez Sasina?".

"A może Ziobro wytłumaczy jak się to stało, że dopiero obywatel wyegzekwował prawomocny wyrok sądu? Czy Ziobro pochwala ignorowanie wyroków sądowych?".

         Popierasz ZIOBRĘ - kciuk w górę!


+ 13
- 2028

Polub Polityczek.pl