aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspdlpededeee.png

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta gościł dzisiaj na antenie radia TOK FM. Polityk skomentował zatrzymanie aktywistki LGBT Margot.

- Ten mężczyzna, Michał Sz., cynicznie wykorzystuje ideologię do agresji na ulicach, do zbierania pieniędzy na swoją działalność, a pani jeszcze łaskawie potulnie mówi o nim jako o kobiecie - zwracał się Kaleta do prowadzącej rozmowę Dominiki Wielowieyskiej.

Zdaniem polityka obozu rządzącego w areszcie przebywa mężczyzna, a nie tak jak tego chce aktywistka LGBT.

- Nie słyszałem o zatrzymaniu żadnej aktywistki Margot. Z tego, co wiem w areszcie przebywa mężczyzna - deklarował Kaleta.

Wiceminister kontynuował swoje przemyślenia...

- Jeżeli ja poproszę panią, żeby zwracała się pani do mnie Loretto albo per krzesło, to będzie się pani do mnie w ten sposób zwracać? Czy może będzie pani myślała, że jestem jakimś niepoważnym człowiekiem? - pytał Kaleta Wielowieyską.

- Nie wyobrażam sobie, aby w ten sposób się wypowiadał wiceminister sprawiedliwości w innym kraju. Bez szacunku do godności człowieka - komentuje dziennikarka Aneta Mościcka.

- Michał została aresztowana za obronę Polski przed faszyzmem. Niegramatyczne? I co z tego? Czy ważniejsza jest gramatyka, czy człowiek i jego uczucia, jego poczucie tożsamości i godność? Język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Szkoda, że niektórzy liberalni dziennikarze nie chcą tego uznać. Margot, jesteś dla mnie bohaterką - zrobiłaś coś, co ja pragnąłem zrobić każdego dnia, ale nie miałem odwagi - wypowiada się prof. Jan Hartman.

Reakcje internautów:

"Kaleta to wyjątkowy dzban. Potwierdza to codziennie".

"Moje drogie TOK FM, bardzo Was proszę nie zapraszajcie takich ludzi jak Kaleta (po coming oucie - "Loretta"). Nie da się słuchać bzdur wypowiadanych przez osobę".

"Jak patrzę na Kaletę, to nie mam wątpliwości co do jego płci, a co do jego człowieczeństwa. Skandaliczne słowa".

"Życzę Ci urodzenia dziecka transwestyty i to bliźniaków".

            Popierasz KALETĘ - kciuk w górę!


+ 30
- 1142

Polub Polityczek.pl