EeqiLmYXgAAs2M5.png

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy postanowiła się pochwalić dokonaniami Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Na dzień przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy na kolejną kadencję, Kancelaria Prezydenta umieściła notę w której podsumowuje dokonania Agaty Dudy w ciągu ostatnich 5 lat. 

Z informacji przekazanej przez KP dowiadujemy się, że;

"W ciągu pięciu lat działalności w roli Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w 1449 aktywnościach oraz spotkała się z ponad 50 000 osób. 526 wydarzeń miało miejsce w kraju: Pierwsza Dama uczestniczyła w 258 wizytach odrębnych oraz 268 wspólnie z Prezydentem.

Za granicą Małżonka Prezydenta odbyła 7 wizyt indywidualnych, a mężowi towarzyszyła w 59 wydarzeniach. Z kolei w Polsce Agata Kornhasuser-Duda przyjęła zagranicznych gości 37 razy.

Agata Kornhauser-Duda inicjowała oraz uczestniczyła w wydarzeniach w Pałacu Prezydenckim: 333 z nich odbyło się z udziałem Małżonki Prezydenta, a 143 z udziałem Pary Prezydenckiej".

Na wpis Kancelarii Prezydenta licznie odpowiedzieli internauci, którzy przypominają o bierności Dudy ws. najważniejszych tematów w ostatnich latach.

"Piąty rok czego???".

"To ona miała jakąś aktywność? Faktycznie bardzo głośno broniła nauczycieli i niepełnosprawnych, tak jak teraz głośno wypowiada się w sprawach dotyczących kobiet i np. konwencji stambulskiej. Takiej niemowy w roli pierwszej damy to jeszcze nie było".

"Kiedy Agata Duda stanie w obronie dziewcząt aresztowanych za udekorowanie pomników? Czy Agata Duda w ogóle jest kobietą, matką? Nie popiera słów, wypowiedzianych w wieczór wyborczy, przez swoją córkę Kingę? Bardzo przykre".

"I żadnego wystąpienia w obronie kobiet, dzieci, osób niepełnosprawnych. Żadnej aktywności, aby polepszyć życie rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Milczenie, kiedy wymagany jest ostry sprzeciw przeciwko planowi wystąpienia Polski z Konwencji Stambulskiej. To nie jest First Lady".

"Była aktywna jak wulkan Sierra Nevada de Lagunas Bravas".

"Tym razem będzie pani miała łatwiej - nie będzie musiała pani po 5 latach przypominać o sobie. W sumie to można podsumować - 10 lat bez pierwszej damy w życiu publicznym. Wątpię by połowa Polaków panią w ogóle kojarzyła"

aaaaaaaaaaaaaaaaaaakofrkofgktgtgggttt.jpg

           Szanujesz Dudę - kciuk w górę!


+ 6
- 939

Polub Polityczek.pl