OTYwL3VfMS9jY19mNjdjYy9wLzIwMjAvMDYvMDQvODI1LzQ5NC9jMzg3YTVkZmNjNDI0MjM1YWUzYTIzMTEzYWRlMTA4Ny5wbmc.png

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek gościł na antenie internetowej telewizji "wPolsce".

Jedynym z tematów poruszonych na antenie była konwencja stambulska i plan jej wypowiedzenia przez obóz zjednoczonej prawicy.

- Złożyłem formalny wniosek do resortu rodziny o podjęcie działań nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej - ogłosił pod koniec lipca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Na działanie polityków Prawa i Sprawiedliwości odpowiada posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- Wypowiedzenie konwencji stambulskiej przez PiS to będzie zielone światło dla bicia kobiet i znęcania się nad dziećmi. Albo jest się za konwencją stambulską, albo za przemocą domową. Nie ma trzeciej drogi - komentuje posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Dzisiaj na temat konwencji wypowiedział się poseł Przemysław Czarnek (PiS).

- Konwencja stambulska jeszcze jedną rzecz robi niezwykle karkołomną i szkodliwą, stawia rodzinę, tradycyjną rodzinę w złym świetle jako przyczynę przemocy wobec kobiet. Przecież to jest postawienie sprawy na głowie.

Polityk PiS-u deklarował, że przemocy domowej jest mniej w rodzinach chrześcijańskich.

- Proszę zwrócić uwagę, że w tych częściach Europy, mówię tu przede wszystkim o wchodzie Polski, gdzie tradycyjna rodzina żyje zgodnie z konstytucją i wartościami chrześcijańskimi, przemocy domowej i przemocy wobec kobiet jest zdecydowanie mniej niż na zachodzie Polski czy na zachodzie Europy - przekonywał Czarnek. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldprflrfltpflpfffrrrrrr.png

            Popierasz CZARNKA - kciuk w górę!


+ 9
- 981

Polub Polityczek.pl