aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeorfkrokotgktogktgktogtogttttttt.jpg

Posłanka Magdalena Biejat (Lewica Razem) skomentowała głośną aktywność warszawskiej policji.

Mundurowi chwalą się w mediach społecznościowych aresztowaniem osób, które zawiesiły tęczową flagę na warszawskich pomnikach.

- W związku z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników, stołeczni policjanci do sprawy zatrzymali pierwsze osoby podejrzane. Trafiły one do policyjnego aresztu. Czynności trwają. Zatrzymanie pozostałych to jedynie kwestia czasu - napisała warszawska policja na Twitterze.

Dzisiaj policja dodaje. - Stołeczni policjanci kontynuują sprawę związaną z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników w tym pomnika Chrystusa przy Bazylice Świętego Krzyża. Do sprawy zatrzymano trzecią osobę. Dzisiaj planowane są dalsze czynności.

Zachowanie policji zostało skrytykowane przez polityków opozycji.

- Policja zatrzymuje „na dołku” dwie osoby „za znieważenie pomnika”. Rzecznik tłumaczy,że działają zgodnie z przepisami prawa.Panie rzeczniku ubecy tez mówili,że działają zgodnie z prawem! Czy poznamy nazwisko osoby, o mentalności ubeka, który podjął decyzje o zatrzymaniu? - pyta Sławomir Neumann (KO).

- Z jednej strony policja aresztuje kobiety, które powiesiły tęczową flagę, z drugiej - prokuratura odmawia śledztwa w sprawie biskupa, który krył i przenosił księży pedofilów. Wyimaginowana krzywda pomników lepsza od realnej krzywdy ofiar? Szczyt hipokryzji tej władzy - wypowiada się poseł Krzysztof Gawkowski.

Do sprawy odniosła się także posłanka Magdalena Biejat (Lewica Razem).

- Pani tez jest nową specjalistką od wyjaśniania, co robiłby dziś Jezus? Skąd ta wiedza? - zareagował dziennikarz Tomasz Lis.

- No na pewno nie ochraniałby faszystowskich pochodów i nie napier... słabszych, nie odmawiałby nikomu człowieczeństwa i nie ciorałby kobiet w kajdankach po chodniku. Z tego, co pamiętam z dzieciństwa, zawsze stawał w obronie słabszych, kierując się miłością wobec bliźnich - odpowiedział Lisowi jeden z internautów.

           Popierasz BIEJAT - kciuk w górę!


+ 112
- 3

Polub Polityczek.pl