107804849_912596399220443_5750868382938832907_n.jpg

Europosłanka Janina Ochojska dołącza do grona polityków bojkotujących jutrzejsze Zgromadzenie Narodowe w Sejmie.

Ochojska stała się dzisiaj obiektem krytyki internautów (o sympatiach prorządowych) po tym, jak zapowiedziała, że nie zamierza się stawić na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy.

Europosłanka nie jest osamotniona w swojej decyzji, takie stanowisko zaprezentowało już wielu polityków opozycji. Łamanie konstytucji i nierówne wybory za sprawą TVP - to są główne powodu niestawienia się przedstawicieli opozycji na zaprzysiężeniu.

- Panie prezydencie nie będę obecna na Pana zaprzysiężeniu. Nie mogłabym być obecna na przysiędze na Konstytucję RP kogoś, kto tę Konstytucję łamie - zwróciła się Ochojska do Andrzeja Dudy.

- Bardzo dziękujemy, nikt za wami płakać nie będzie. W PE zajmujecie się opluwaniem Polski i Polaków więc nawet nie wypada, aby wasza obecność obrażała Polaków. Nie idźcie tą drogą, bo nawet wasi wyborcy są bardzo zniesmaczeni waszym zachowaniem - odpowiedział Ochojskiej jeden z sympatyków Andrzeja Dudy.

Nie zabrakło komentarzy - drugiej strony - chwalących decyzję europosłanki.

"Wielki szacunek dla Pani. Decyzja to własne odczucie. Jest Pani autorytetem. To jest moje zdanie. Życzę zdrowia i pozdrawiam".

"Dziękuję Pani Janino, tym bardziej że oddałem na Panią głos. Wielki szacunek".

"Dziękuję Pani Janko. Właśnie takiej postawy oczekujemy od uczciwych ludzi".

        Popierasz Ochojską - kciuk w górę!


+ 526
- 13

Polub Polityczek.pl