aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatjiitjhiyhyhhh.jpg

Poseł Dariusz Rosati (Koalicja Obywatelska) wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy w kontekście jutrzejszego zaprzysiężenia na urząd prezydenta.

Zgromadzenie Narodowe w czasie którego odbędzie się ślubowanie Dudy już jutro (6 sierpnia) w Sejmie. Wszystko zapowiada, że Sala Plenarna będzie świecić pustkami - przynajmniej po stronie ław polityków opozycji.

Wielu posłów deklaruje, że nie stawi się na uroczystości ze względu na okoliczności, w jakich Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Głównym argumentem podnoszonym przez opozycję jest to, że wybory nie były równe i w dużym stopniu miała się do tego przyczynić Telewizja Polska.

- Obejmując urząd Prezydenta RP, przysięgał na Konstytucję, której zapisy łamał. Mówił o budowie wspólnoty, a stworzył najbardziej partyjną prezydenturę po 1990 r. Wygrał w nieuczciwej i zmanipulowanej kampanii. Dlatego nie będę na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy - mówi poseł i były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

W takim samym tonie wypowiedział się za pośrednictwem Twittera poseł Dariusz Rosati, który deklaruje, że Duda nie zasługuje na szacunek.

- Wybory prezydenckie odbyły się w niekonstytucyjnym terminie, równość wyborów została złamana przez TVP, a powszechność wyborów naruszona przez brak możliwości głosowania za granicą. Mimo to Sąd Najwyższy uznał ważność wyborów. Coraz bliżej nam do Rosji i Białorusi - dodaje Rosati. 

       Popierasz ROSATIEGO - kciuk w górę!


+ 732
- 9

Polub Polityczek.pl