aaaaaaaaaaaaaaaaerktfkgtygtgtgtgt.jpg

Wicepremier Jacek Sasin zwrócił się do polityków opozycji w związku z zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Polski.

Wielu polityków opozycji deklaruje, że nie zamierza pojawiać się 6 sierpnia na Zgromadzeniu Ogólnym, w czasie którego Andrzej Duda zostanie powołany na kolejne 5 lat prezydentury.

- Już dawno podjąłem decyzję, że jako Senator RP nie będę uczestniczył w „zaprzysiężeniu” Andrzeja Dudy, który będzie przysięgał na Konstytucję, którą wielokrotnie zgwałcił swoimi politycznymi decyzjami - wypowiada się senator Bogdan Klich.

Na zaprzysiężeniu Dudy nie stawi się również poseł Krzysztof Mieszkowski.

- Nie wezmę udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Duda będzie ślubował na Konstytucję, którą notorycznie łamie. Legitymizowanie antydemokratycznego faszyzującego populisty to konformizm bez przyszłości, jednoznaczna akceptacja niedemokratycznych wyborów - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej.

Do polityków deklarujących, że nie zjawią się na ślubowaniu Dudy, zwrócił się wicepremier Jacek Sasin.

- Apeluję do polityków opozycji, by zawrócili z drogi anarchii i kompromitacji - napisał polityk PiS-u za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Panie Sasin jest Pan ostatnim, który powinien o to apelować. Anarchia i kompromitacja są mocną pańską stroną - odpowiada senator Leszek Czarnobaj.

Internauci do Sasina:

"Towarzyszu Sasin. Cała Europa wam mówi, że to wy jedziecie na czerwonym. Żadna zmiana przez was zasad ruchu nie usprawiedliwi przestępstw, za które odpowiecie. Łapiesz się na kilkanaście lat".

"Państwo demokratyczne już było. Po co ten bzdurny patos".

"Jacek, idź na Żoliborz, znajdź taką obskurną chałupę, za to z nową skrzynką na listy. Tam mieszka taki niski koleś, pewnie znasz. Jemu to powiedz. Jemu pierwszemu się nie podobało i mówił o fałszowaniu wyborów. Btw, przekaż mu od razu, że nikt go nie lubi i niech kupi sznurówki".

"A w państwie prawa i sprawiedliwości, ktoś, kto zdefraudował 70 mln, staje przed Sądem".

"Skoro pisze pan, Sasinie, że w państwie dem. Są zasady, które powinny być przestrzegane, to pojawia się pytanie, dlaczego obóz rządzący (PiS i Duda) nagminnie je łamią. A już całkiem cuchnie tragikomiczną hipokryzją, gdy opozycję poucza Sasin, który sam te zasady ma za nic".

          Popierasz SASINA - kciuk w górę!


+ 19
- 2445

Polub Polityczek.pl