49941440683_cfcafe33b4_c.jpg

Minister kultury w rządzie PiS Piotr Gliński odniósł się do słów Janusza Gajosa krytykujących obecny obóz rządzący.

Gajos pojawił się na tegorocznym festiwalu Pol'and'Rock organizowanym przez Jurka Owsiaka i fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktor mówił o minionych wyborach prezydenckich i prezesie Prawa i Sprawiedliwości Jarosławie Kaczyńskim.

- Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. (...) Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie - wypowiadał się uznany aktor, który nie krył także zawodu związanego z wynikiem ostatnich wyborów prezydenckich.

- Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły.

W mocnych słowach na powyższe słowa zareagowała europosłanka Beata Mazurek, która nazwała aktora "prostakiem".

- Wyraźnie widać, że PRL, "Czterej pancerni i pies" odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa. Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie "Układ". Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka - napisała była rzecznika PiS-u na Twitterze.

Teraz do słów artysty postanowił się ustosunkować minister kultury Piotr Gliński.

- Przede wszystkim politycy aparatu władzy nie powinni nikomu ubliżać za to, że w ramach wolności słowa, wypowiada swoją opinię. Ani ubliżać w ogóle. Powinni zajmować się swoją pracą, a nie uciszaniem obywateli - komentuje publicystka Eliza Michalik.

- Mordy zdradzieckie, chamskie kanalie, mordercy, zamach, opcja niemiecka! Takiego złodziejstwa, buty i chamstwa, jakie odstawiacie, takiego chlastania Polski na odlew, takiej dzikiej, partyjnej szarańczy i takich psychopatów, jak xx yy od sanacji tu nie było! - odpowiada Glińskiemu prof. Jan Hartman.

       Popierasz GLIŃSKIEGO - kciuk w górę!


+ 41
- 2656

Polub Polityczek.pl