Paweł-Zalewski-1024x610.jpg

Poseł Paweł Zalewski wypowiedział się na temat zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd prezydent Polski.

Zalewski dołączył do nazwisk, które zapowiedziały bojkot zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. W Sejmie m.in. nie pojawią się byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Komorowski stwierdził, że nie pojawi się ze względu na zagrożenie wynikające z koronawirusa. Lech Wałęsa oświaczył, że nie podałby ręki Dudzie przez sposób w jaki ten został wybrny na urząd głowy państwa.

- Nie podałbym ręki z powodu oszustwa - powiedział Wałęsa.

Zalewski w swoim oświadczeniu napisał, że nie pojawi się na zaprzysiężeniu ze względu na szacunek do państwa.

- Z szacunku do Państwa nie będę na zaprzysiężeniu pana Dudy. Przez pięć lat razem z PiS łamał prawo i wygrał w nieuczciwej kampanii, a także dzięki polityce epidemicznej rządu nastawionej nie na ratowanie zdrowia Polaków, lecz na przeprowadzenie wyborów - czytamy w oświadczeniu posła Koalicji Obywatelskiej.

- Nie chcę legitymować następnej kadencji, w której będzie akceptował dalsze niszczenie rządów prawa i ograniczanie praw obywatelskich, w tym już zapowiedziany przez pana Kaczyńskiego skok na niezależne media, zmianę okręgów wyborczych zgodnie z interesami PiS i podział Mazowsza. Jeżeli Pan Duda, mimo dotychczasowej praktyki, postanowi być prezydentem wszystkich Polaków, a nie jedynie uzależnionym od PiS urzędnikiem do podpisywania ustaw, chętnie podam mu rękę - dodaje Zalewski.

o01_zaprzysiezenie_20150806_ah_322.jpg

        Popierasz Zalewskiego - kciuk w górę!


+ 1099
- 21

Polub Polityczek.pl