EeVzCAWWkAIJn4m.jpg

Internauci krytykują zachowanie Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka w rocznicę Powstania Warszawskiego.

Pawlak pojawił się w centrum Warszawy na obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Rzecznik praw najmłodszych obywateli pojawił się z powstańczą opaską na ramieniu. Zachowanie to nie zostało niezauważone przez internautów.

Od wielu lat banalizowane są rocznice historyczne przez różnego rodzaju gadżety. Koszulki z logiem Polski Walczącej, takie same maseczki - popularne w ostatnim czasie za sprawą pandemii. Naklejki na samochodach w stylu "Pamiętamy 1944". Bycie bohaterem jest warte obecnie zaledwie kilka/kilkanaście złotych, tyle ile kosztuje dany gadżet.

"Warszawskim Dzieciom idącym w bój... Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!" - czytamy na profilu Rzecznika Praw Dziecka. Do postu dołączone zostały fotografie. Widzimy na zdjęciach Pawlaka z powstańczą opaską na ramieniu. 

- Opaska Powstańca to nie jest gadżet. Nie możesz udawać Powstańca. (...) I totalnie chce mi się rzygać na widok ludzi, którzy opaskę noszą tak, jak modną czapkę. Ja, wnuczka Powstańców nie ośmielam się wyjąć ich opaski z folii, w którą dziadkowa dłoń lata temu ją zapakowała - wypowiadziała się Urszula Kitlasz, wnuczka powstańca.

- Panie Pawlak, bardzo niesmaczne jest noszenie symbolu przeznaczonego dla tych, które i którzy walczyli z faszystami, gdy samemu dzieli się ludzi, a niektórych nazywa ideologią. Nie muszę przypominać, kto tak postępował - zwróciła się do Rzecznika Praw Dziecka Laura Kwoczała, aktywistka klimatyczna.

Internauci o zachowaniu Pawlaka:

"Rzadko kto ją nosi na właściwym przedramieniu. Profanacja".

"Nikt, niezależnie jaką partię polityczną reprezentuje nie ma prawa nosić tej opaski. Ona należy do tych, którzy walczyli".

"Kim jest ten młodzian, którego nie parzy powstańcza opaska? W wojsku szybko by zrozumiał co wolno, a czego nie należy, albo czyścił kible szczoteczką do zębów co noc".

         Popierasz PAWLAKA - kciuk w górę!


+ 6
- 891

Polub Polityczek.pl