aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleplfrpflrfffffffrrr.jpg

Szczeciński radny Dariusz Matecki zareagował na dzisiejszy wpis Ambasady Niemiec poświęcony rocznicy Powstania Warszawskiego.

Ambasada Niemiec umieściła w mediach społecznościowych post, w którym odnosi się do wydarzeń sprzed 76 lat.

- Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu - czytamy na profilu niemieckiej placówki.

- Dziękuję za ten gest - zareagował poseł Maciej Lasek.

- Dziękuję! Hitlerowskie Niemcy zabiły w obozach mojego ojca, czterech wujów, wujenkę i dwie kuzynki. Ja osobiście, i wyłącznie od siebie, wybaczam i nie chcę żadnych rozliczeń w 80 lat od wojny. Chcę jednego, by między nami nigdy nie było waśni i gwałtu. Byśmy żyli w pokoju, szacunku i przyjaźni - skomentował publicysta Waldemar Kuczyński.

Wielu internatów podziękowało ambasadzie za słowa skierowane do Polaków. Znaleźli się jednak tacy, którym one nie wystarczają i wśród takich osób znalazł się szczeciński radny Dariusz Matecki (PiS).

Mateckiemu odpowiedzieli internauci:

"Niemcy oddali nam pieniądze, które Rosja wzięła dla siebie, dodatkowo otrzymaliśmy ziemie niemieckie, które były x razy lepsze niż ta zacofana biedota na wschodzie o nazwie kresy. Pretensje to do Rosji, a nie do Niemiec".

"Właśnie mi Pan uzmysłowił, że Warszawa jest dla naszego prezydenta niewiele więcej warta niż TVP".

"Zgadzam się, ale mimo wszystko trzeba ten gest docenić. To może być początek nowej drogi. A co ambasada Rosji?".

"Godność Mateckiego - 0 zł".

       Popierasz MATECKIEGO - kciuk w górę!


+ 10
- 1364

Polub Polityczek.pl