49941957696_205b447f02_c_1.jpg

Minister zdrowia Łukasz Szumowski gościł dzisiaj na antenie radia RMF FM. Polityk komentował stan epidemii koronawirusa w Polsce.

Z każdym dniem przybywa chorych na COVID 19. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaczął pojawiać się w mediach po urlopie wakacyjnym. Polityk mówi o "stabilnym stanie" oraz deklaruje, że mimo pojawiających się w mediach opinii - nie zamierza rezygnować z zajmowanego przez siebie stanowiska.

- Jest sześć dużych ognisk. Trzy kopalnie, trzy zakłady pracy. Jeżeli odejmiemy te 300 wyników dodatnich z tych ognisk, to mamy mniej więcej stabilny stan na poziomie 300 zachorowań - mówił wczoraj wieczorem Szumowski na antenie Polsat News.

Dzisiaj minister w rozmowie z RMF powiedział, że możemy mieć przyrost chorych w ciągu doby w granicach... kilku tysięcy osób.

- Nawet kilka tysięcy nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby mielibyśmy, gdybyśmy przebadali wszystkich w sześciu największych ogniskach na Śląsku i w Małopolsce - ocenił minister.

- Czyli de facto jest katastrofa, ale badamy tylko tyle, żeby nie było jej widać? A jak tam maseczki? A jak tam respiratory? A jak tam zmarnowany szmal? - komentuje słowa ministra publicysta Przemysław Szubartowicz.

Internauci o słowach Szumowskiego:

"Czyli są chorzy, ale nieoficjalnie?".

"Po takim tekście powinna być dymisja... to brzmi jak celowe nierobienie testów...".

"Czyli 658 to mało, bo gdyby ludzie byli testowani byłoby kilka tys.? Nie ekscytujcie się, jest tragicznie, tylko to przed wami ukrywamy?

Respiratorów nadal nie widać. Transport z Chin nadal leży po piwnicach, bo jest bezwartościowy. Posłowie mają się przebadać do 4.08 za nasze".

"Czyli głośno powiedziano, że liczba przypadków zależy od liczby testów... Których robimy za mało... Może by tak spróbować jednak przetestować... Bo i tak już wszyscy wiemy, że w du... jesteśmy, a wirus wcale nie jest w odwrocie i jednak trzeba się go bać, zwłaszcza seniorzy".

"Ja się dziwię, że nawet po tym, jak minister Szumowski stracił wiarygodność (wywiady), nadal jest MINISTREM ZDROWIA! Gdzie etyka lekarska? Czy NIKT nie może przygotować skargi? Czy wszyscy lekarze robią to samo?!?".

     Popierasz SZUMOWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 11
- 599

Polub Polityczek.pl