_MG_1702-Edit_1.jpg

Premier Mateusz Morawiecki chce, aby Trybunał Konstytucyjny wypowiedział się ws. zgodności konwencji stambulskiej z Konstytucją.

Rządzący nie ukrywają - od kilku dni - że chcą, aby konwencja stambulska została przez nasz kraj wypowiedziana. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości skierował do Trybunału Konstytucyjnego rządzonego przez Julię Przyłębską wniosek o ocenę zgodności konwencji z polską konstytucją.

- Skierowałem do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z konstytucją. Sprawy tak wielkiej wagi należy rozpatrywać w ramach przejrzystej i prawomocnej procedury - oglosił Morawiecki.

- Ministerswo Spraw Zagranicznych otrzymało zadanie dotyczące współpracy z innymi państwami w wypracowaniu odpowiednich zapisów, które nie będą nasycone zapisami ideologicznami ani rewolucją obyczajową i będą wspólnym mianownikiem wielu państw w zakresie ochrony ofiar przemocy - dodał szef rządu PiS. 

50043248286_951e20b32a_c_1.jpg

- Morawiecki kieruje konwencję antyprzemocową do kucharki prezesa Kaczyńskiego, żeby stwierdziła, czy konwencja nie utrudnia rodzicom wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami, skoro nie pozwala lać pociech. Co ci pisowcy mają we łbach? - komentuje posłanka prof. Joanna Senyszyn.

Premierowi odpowiadają internauci:

"Jeszcze niech skieruje to TK wniosek o zbadanie, czy wydanie 70 mln zł. z budżetu państwa przez Sasina na jego polecenie, bez podstawy prawnej, jest zgodne z konstytucją. I czy zamawianie maseczek i respiratorów od znajomych i handlarza bronią jest zgodne z konstytucją".

"Tzw. Trybunał Konstytucyjny, wybrany niekonstytucyjnie, ma zbadać zgodność Konwencji Stambulskiej z Konstytucją... I Prezes TK sprawdzi jej zgodność wg procedury opracowanej przez Prezesa PiS".

"To nie książka kucharska".

"Takie mydlenie oczu. TK jest upartyjniony, pisowski. To ja powiem co nastąpi. TK wyda orzeczenie: konwencja antyprzemocowa jest niezgodna z Konstytucją. Uderza w polskie wartości. Bicie kobiet i dzieci to sprawa rodzinna".

       Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 5
- 491

Polub Polityczek.pl