aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplrgkttgokggrfrff.jpg

Pisarka Maria Nurowska wypowiedziała się na temat przyszłości opozycji.

W dalszym ciągu nie są jasne plany polityczne Rafała Trzaskowskiego ani Platformy Obywatelskiej dotyczące przyszłości. Wiele wskazuje, że po okresie wakacyjnym największą partię opozycyjną czeka wielki wstrząs. Mówi się o zmianie lidera, odejściu od dotychczasowej nazwy.

Do problemów Platformy dochodzi jeden nowy - Szymon Hołownia. Ugrupowanie "Polska 2050" wydaje się formacją, która w najbliższych wyborach będzie odbierać PO wyborców liberalnych.

- Mamy teraz czas na organizację, na ułożenie wszystkiego tak, abyśmy byli gotowi na następne wybory i każde kolejne, a w międzyczasie robili mnóstwo dobrego dla społeczeństwa obywatelskiego - mówi Hołownia o swoim ruchu.

Ws. przyszłości Platformy, jak i formacji Hołowni postanowiła wypowiedzieć się Maria Nurowska. Zdaniem pisarki ruch Hołowni szybko zgaśnie w przeciwieństwie do siły budowanej przez Rafała Trzaskowskiego.

- Nie jestem optymistką, jeśli chodzi o te huraobywatelskie byty Rafała Trzaskowskiego i Hołowni. Ten drugi dość szybko się rozleci, a ten Rafałowy nie przyniesie takiego zwycięstwa, na które oczekujemy... Trzaskowski zgromadził wokół siebie bezcenny elektorat, jakim są młodzi ludzie, którzy do tej pory nie chodzili na wybory i nie interesowali się polityką. Za wszelką cenę trzeba do nich trafić, przedstawić im propozycje, które ich zainteresują. Kaczyński dostrzegł to niebezpieczeństwo i już polecił indoktrynację młodzieży szkolnej. To jest ostatni moment, aby się temu przeciwstawić - pisze Nurowska na swoim profilu społecznościowym.

Zdaniem pisarki Rafał Trzaskowski powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej, zastępując Borysa Budkę.

- Rafał Trzaskowski powinien stanąć na czele PO i pan Borys Budka powinien się z tym pogodzić. Jest dobrym prawnikiem z pewnością, ale nikogo nie porwie jako osobowość i szef największej partii opozycyjnej. Obok Rafała powinni stanąć młodzi, prężni posłowie, których ma w swoim skarbcu PO, są wykształceni, inteligentni, o niebo wyprzedzają te osły pisowskie w randze wiceministrów, a i minister się trafi. TO JEST TO ! Platforma musi się odmłodzić, bo to jej szansa na zwycięstwo. A Warszawa Rafałowi wybaczy, bo też ma dość pisowskich rządów!

       Popierasz NUROWSKĄ - kciuk w górę!

+ 334
- 28

Polub Polityczek.pl