aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldeldpedepdledepddddd.png

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski zabrał glos na temat konwencji stambulskiej.

Przedstawiciele obozu rządzącego zapowiadają wypowiedzenie konwencji.

- Polska przede wszystkim przygotowuje się do zmian, bo już oprotestowaliśmy, wyraziliśmy swoje stanowisko i przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia - oświadczyła minister rodziny Marlena Maląg.

Następnie na temat konwencji wypowiedziala się wicepremier Jadwiga Emilewicz, która powiedziała, że jest "za" jej wypowiedzeniem.

- Konwencja budzi ogromne kontrowersje. Popieram jej wypowiedzenie - mówila Emilewicz na antenie Polsat News.

Deklaracje radzących spotykają się z krytyką ze strony przedstawicieli opozycji.

- Sprzeciwiamy się próbom legalizacji przemocy domowej przez PiS. Mówimy NIE dla wypowiedzenia konwencji przeciwdziałania przemocy wobec kobiet! - komentuje poseł Monika Falej.

Głos na temat konwencji zabrał dzisiaj wiceminister w rządzie PiS Marcin Romanowski. Polityk stwierdza, że konwencja zmusza m.in. do... demoralizacji dzieci.

- Rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził natychmiastową izolację sprawcy przemocy domowej od ofiary, stworzył kompleksowy system pomocy pokrzywdzonym, podwyższa kary dla sprawców ciężkich przestępstw. Stop ideologii - stop konwencji stambulskiej! Tak dla realnych działań. Tak dla surowych kar dla przestępców. Tak dla pomocy ofiarom przemocy - dodaje Romanowski.
***

- Niech pan skończy obrażać kobiety, bo my myślimy samodzielnie i nam żadni politycy nie są potrzebni, by wiedzieć, że ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej działacie pod dyktando Ordo Iuris, że Szydło chwaliła to, że radni PiS w Zakopanem nie przyjęli uchwały ws. zakazu przemocy - odpowiedziała dziennikarka Aneta Mościcka.

Internauci do wiceministra:

"Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Śmieszne jest to, jak wszyscy panicznie unikacie pełnej nazwy".

"Już swoim wpisem i przedmiotowym potraktowaniem w nim kobiet Pan potwierdza przydatność tej konwencji".

"Proszę o konkretny cytat z konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, z którego wywnioskowałeś, że dokument ten "nakazuje demoralizacje dzieci". Na pewno znasz ten dokument doskonale, tak więc nie powinno być problemu z cytatem".

    Popierasz ROMANOWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 15
- 1109

Polub Polityczek.pl