49652404711_27eba9d44a_c_3.jpg

Minister Jadwiga Emilewicz pojawiła się dzisiaj na antenie internetowej prawicowej telewizji "wPolsce".

Wicepremier wypowiadała się na temat pandemii koronawirusa. Deklarowała, że sytuacja może pogorszyć się na jesieni, kiedy koronawirus połączy się z sezonową grypą. Pytana, czy rząd planuje kolejny raz zamknąć gospodarkę, deklarowała, że nie ma takich planów i że najważniejsza jest obecnie higiena osobista tj. mycie rąk oraz noszenie maseczek.

Emilewicz była pytana także o zapowiadane zmiany w rządzie. Ogłosił je kilka dni temu na antenie Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński, który nie zdradził, o które nazwiska chodzi, jednak, jak zaznaczył, premier Mateusz Morawiecki pozostanie.

Wicepremier nie chciała mówić na ten rekonstrukcji, ale spodziewa się, że to nie będzie wiele zmian. Polityczka mówiła, że w obozie zjednoczonej prawicy istnieją spory, różnice zdań, jednak nikt nie podważa pozycji lidera Jarosława Kaczyńskiego.

- Spory, rozmowy, różnice zdań są w rządzie czymś naturalnym. Czas, kiedy mówiliśmy "jedna partia, jeden wódz, jeden glos" mamy za sobą szczęśliwie. (...) Chodzi o poprawienie efektywności, zmniejszenie liczby resortów, zmniejszenie liczby podsekretarzy, żeby ten rząd był bardziej fit - mówiła Emilewicz o rekonstrukcji.

Nie zabrakło pochwał skierowanych w stronę Jarosława Kaczyńskiego.

- Prezes Jarosław Kaczyński jest architektem 5 kolejnych zwycięstw obozu zjednoczonej prawicy (...) Trudno sobie wyobrazić dzisiaj po tej serii zwycięstw, żeby ktoś miał go zastąpić. Taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca w ciągu najbliższych lat. Jarosław Kaczyński w tych ostatnich latach udowodnił, że bardzo sprawnie ta partia jest w stanie działać - deklarowała wicepremier Jadwiga Emilewicz. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeofkrokorffff.png

           Popierasz EMILEWICZ - kciuk w górę!


+ 9
- 1795

Polub Polityczek.pl