aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsepflpgflrpglptgltpgtgtttgg.jpg

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Sejmie informacje dotyczące szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

Polska. Jest największym beneficjentem Funduszu Spójności. Polska była krajem współdecydującym podczas negocjacji w Brukseli. Polska należy do tych krajów, które najlepiej radzą sobie z kryzysem związanym z koronawirusem. Potrzebne były dobre argumenty, aby uzyskać środki z Funduszu Odbudowy.

Ustalenia. Nasze zwycięstwo to nie tylko zwycięstwo dla Polski, ale też zwycięstwo europejskiej spójności i solidarności. Pula środków, którą wynegocjowaliśmy - w ramach łącznej puli środków to dla Polski będzie grubo ponad 700 mld zł.

Negocjacje. Zdolność do budowania koalicji była fundamentem sukcesu negocjacyjnego. Polityka twardych negocjacji, polityka asertywna jest najbardziej skuteczna. Dzięki temu uzyskaliśmy największe środki w ramach UE. To wielki sukces polskiej dyplomacji. Dziękuję naszym partnerom z V4, z innych państw Europy Środkowej. Dziękuję całej Radzie Ministrów, wszystkim zaangażowanym w ten proces. Dziękuję wam i waszym zespołom w ministerstwach, resortach, agencjach. Mieliśmy twarde argumenty liczbowe i merytoryczne, to one przeważyły o tym zwycięstwie. Możemy być bardzo dumni ze skuteczności naszej dyplomacji, bo to wspólna sprawa i wspólne zwycięstwo.

50117037782_05a6981d12_c.jpg

- Dzięki Morawiecki, nie musiałem kupować biletów na kabaret, aby się pośmiać - zareagowal na wystąpienie premiera ekonomista Tomasz Urbaś.

Internauci do Morawieckiego:

"Nie mogę przestać się śmiać. Wy to umiecie człowieka rozbawić przed południem".

"O tak! Inni zadecydowali, że wypłaty środków unijnych zostaną obcięte i zależne od przestrzegania praworządności, a Morawiecki ze swoją ekipą musiał się podporządkować do zaproponowanych kompromisów, żeby nie wrócić z niczym. Wspóldecyzyjność wg PiS 2020. Brawo Wy (śmiech)".

"Decydowała Holandia, Austria, Szwecja, Dania, a potem inne kraje. Morawiecki był ostatnim. Był ogonem Orbana.
Przemykał jak szczur po korytarzach i nikt absolutnie nikt na niego nie zwracał uwagi".

"Może tak konkretnie; o czym to współdecydowaliście? Lanie wody wyszło z mody... a MM dalej te dyrdymały
opowiada. Przypomnę: wypłata środków, jest uzależniona od praworządności!".

"Reprezentacja PiS w Brukseli decydowała czy kawa, czy herbata".

     Popierasz MORAWIECKIEGO - kcuk w górę!


+ 14
- 1047

Polub Polityczek.pl