107107268_178035120346809_8322691714973166153_n.jpg

Radosław Majdan został zapytany o chrzest swojego syna. Były piłkarz wraz ze swoją partnerką Małgorzatą Rozenek nie zamierzają tego czynić.

10 czerwca na świat przyszedł syn Radosława Majdana i Małgorzaty Rozenek - Henryk.

- Do Stasia i Tadzia dołączył Heniuś, mały Cud, przez naszych lekarzy nazywany Henrykiem Walecznym, kiedyś Wam opowiem dlaczego... zmienił nasz świat, a mnie i Radosława napełnił wielką wdzięcznością i miłością - mówiła zaraz po porodzie Rozenek.

Gwiazda TVN jest zwolenniczką metody zapłodnienia in vitro, z której sama skorzystała.

- Każdego dnia budząc się i zasypiając, dziękuje Bogu i losowi, że pozwolił mi zostać mamą. Jak patrzę na swoich synów, wyrastających na wspaniałych, mądrych mężczyzn i na tego najmłodszego, który jest ukoronowaniem długich starań, to nie mogę nie myśleć, że gdyby nie in-vitro to nie byłoby ich ze mną. Wiem, że dla kogoś, kto nie miał problemów z zajściem w ciąże, to nie jest jakiś ważny temat, ale dla mnie równy dostęp do In vitro, refundowanie tej metody, uświadamianie społeczeństwa o tym, jak wygląda, to życiowa misja. Ze wszystkich ról, jakie mam w życiu, rola mamy jest najważniejsza. Wszystko, co robię, robię z myślą o moich synach i to oni nadają sens mojemu życiu. Tylko dzięki naszym wspaniałym lekarzom: dr Lewandowskiemu i dr Kozioł z Kliniki Novum, nie załamaliśmy się i teraz patrzę na mojego Henryczka z wielką miłością, a jak Staś i Tadzio przytulają go i cała trójka jest razem, to wzruszam się już zupełnie, ale nie mogę wtedy nie myśleć, jak wiele par nie wytrwa do końca procedur i nie dlatego, że brak im sił czy wiary, ale dlatego, że brak funduszy i tu widzę prace dla siebie. Zrobię wszystko, żeby walczyć o refundację tej metody! - zapowiada Małgorzata Rozenek.

I to właśnie metoda in vitro i potępianie jej przez Kościół jest jednym z powodów, dlaczego Rozenek jest nie po drodze z Kościołem.

- Ja mam z Kościołem nie po drodze od dłuższego czasu. Nie akceptuję stanowiska kościoła w sprawie in vitro. Uważam, że jest niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie akceptuję stanowiska kościoła w stosunku do środowisk LGBT. Uważam, że jest niezwykle krzywdzące i jest zaprzeczeniem chrystusowej miłości. Nie akceptuję stanowiska kościoła wobec wielu tematów. To w połączeniu z hipokryzją niektórych duchownych powoduje, że nie jest to teraz przewodnik duchowy którego potrzebuję - powiedziała Rozenek w rozmowie z Olą Nagel z Wirtualnej Polski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Radosław Majdan został zapytany przez dziennikarkę portalu Jastrząb Post o chrzest małego Henryka.

- Nie, my nie myślimy o chrzcie, za dużo rzeczy dzieje się w Kościele takich, które mi się nie podobają i na razie nie chcemy i nie będziemy chrzęścić naszego syna. Myślę, że Kościół powinien zająć się wiarą, a nie polityką. - powiedział Majdan, który wspomniał także że afery pedofilskie Kościoła nie wpływają dobrze na postrzeganie tej instytucji.

- Też to, że nie akceptują metody in vitro, więc też nie będę wysyłał syna do środowiska, które nie akceptuje tej metody i na razie na pewno nie będziemy go chrzcili - dodał Majdan w rozmowie z Katarzyną Motylewską.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Papa bear 🐻 baby bear 🐻💙

Post udostępniony przez Radosław Majdan (@r_majdan)

           Popierasz MAJDANA - kciuk w górę!


+ 2226
- 83

Polub Polityczek.pl