aaaakfofofrffrfe.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk skomentował ustalania na szczycie państw Unii Europejskiej w Brukseli.

Rządzący ogłosili sukces kilkudniowych negocjacji dotyczących funduszy europejskich. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że pieniądze nie zostaną powiązane z praworządnością.

- Nie ma uzależnienia środków europejskich, środków z budżetu europejskiego od praworządności. Ten spór toczy się od kilku lat i apelowaliśmy z Viktorem Orbánem, aby skończyć tę dyskusję - deklarował Morawiecki.

- Otwieramy nowy rozdział członkostwa w UE, kiedy Polska jest pełnoprawnym partnerem dla największych, ale to także rozdział szans, gdzie w najbliższych 7 latach mamy możliwości doganiania tych, którzy jeszcze niedawno wydawali się poza zasięgiem - dodawał szef rządu PiS.

Do decyzji podjętych przez państwa UE odniósł się europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS).

- Nie do przyjęcia jest, żeby kraje, które okupiły krwią wielu ludzi walkę o wolność w ostatnich kilkudziesięciu latach w sytuacji, kiedy kraje Europy Zachodniej pławiły się w luksusie, żeby teraz te kraje uczyły nas, co to jest wolność, praworządność, solidarność. To jest po prostu nie do przyjęcia. To jest nieprzyzwoite. Mam nadzieję, że wreszcie to domaganie się praworządności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej się skończy.

- Ci, którzy mają na sumieniu na przykład masowe morderstwa w koloniach, które posiadali w Afryce, teraz uczą nas praworządności, przestrzegania praw człowieka itd. To jest po prostu nieprzyzwoite i raz na zawsze powinno zostać skończone - powiedział Kuźmiuk w rozmowie z prorządowym portalem "wpolityce".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrpflrpfprfrlpfrr.png

- Taki drobiazg, kolonie były jakiś czas temu, a wy łamiecie prawo dzisiaj - odpowiedział publicysta Piotr Szumlewicz.

Reakcje internautów:

"Odlot (śmiech)".

"Koleś niby ma doktorat. Z takiej wypowiedzi wynika, że jeśli chodzi o uczelnie, to mógłby co najwyżej pilnować parkingu".

"Ale głupota".

"Idąc tropem myślenia tego mędrca powinniśmy zerwać stosunki z USA. Bo rozumiem, że niewolnictwo też ten pan potępia".

"Cóż za bezpardonowy atak na instytucjonalny kościół katolicki".

         Popierasz KUŹMIUKA - kciuk w górę!


+ 5
- 1420

Polub Polityczek.pl