aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeldpedlpdledlededeeeeeeeddd.jpg

Mecenas Roman Giertych skomentował oświadczenie Jacka Kurskiego (TVP) po dzisiejszym głośnym artykule "Gazety Wyborczej".

Giertych w ostatnich dniach odniósł się do drugiego ślubu kościelnego Kurskiego. Swój pierwszy ślub Jacek Kurski unieważnił, na co zezwolił Kościół katolicki. Drugi z wielką pompą zorganizował w otoczeniu polityków Prawa i Sprawiedliwości w Łagiewnikach.

- Nie znam dokumentów spraw o stwierdzenie nieważności małżeństw pana Kurskiego i jego wybranki więc o tym milczę. Ale robienie przez hierarchów wielkiej uroczystości ze ślubu tego kawalera i panny w sposób oczywisty pokazuje na czym polega ohydne zło sojuszu tronu z ołtarzem w Polsce. Dzisiaj największym zagrożeniem dla Kościoła jest PiS. Sojusz tronu z ołtarzem zawsze kończy się w jeden sposób: pustką przed ołtarzem, która powoduje, że i tron przestaje się z ołtarzem liczyć - komentował Giertych.

Następnie prawnik skierował żartobliwy list do Kurskiego za pośrednctwem mediów społecznościowych.

"100 lat młodej parze! (...) Gdy zobaczyłem Ciebie i Twą zacną Małżonkę, gdy zmierzacie w strojach ślubnych do kruchty Lecha Kaczyńskiego, to od razu pomyślałem: tak, niech polska młodzież zobaczy, co kieruje patriotą, gdy z miłości do bohatera politycznego jest w stanie oczepiny przełożyć (nie wspomnę tu pokładzin nie chcąc zawstydzać Ciebie i Twej lubej), aby oddać hołd zmarłej legendzie. Twój przykład Jacku stanie się świadectwem dla polskiej młodzieży, która od dziś za Twoim przykładem będzie nawiedzała w ramach wesela polskie nekropolie, aby hołd oddać bohaterom, a nie myśleć o zabawach i sprośnościach" - pisał Giertych do Kurskiego.

Dzisiaj mecenas już poważnie postanowił wypowiedzieć się na temat Jacka Kurskiego, odnosząc się do artykułu "Gazety Wyborczej" na temat starszego syna Jacka Kurskiego - Zdzisława.

"Ten człowiek jest samym dnem" - pisze Giertych o Kurskim.

        Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

+ 5080
- 42

Polub Polityczek.pl