49697323248_303b0056d8_c_1.jpg

Wicepremier Jadwiga Emilewicz odniosła się do ustaleń zakończonego szczytu państw Unii Europejskiej w Brukseli.

Po raz pierwszy w historii środki unijne będą ściśle powiązane z praworządnością.

- Po raz pierwszy w historii Europy poszanowanie dla praworządności jest decyzyjnym kryterium dla wydatków budżetowych - ogłosił szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Premier Mateusz Morawiecki, komentując ustalenia, oświadczył, że nic takiego nie miało miejsca jak uzależnienie środków od praworządności.

- Mamy to! "Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono" - napisała kiedyś wielka polska poetka. A przez ostatnie 5 dni i nocy sprawdzano nas bardzo mocno... To były długie i trudne negocjacje. Dla mnie osobiście to setki godzin rozmów, hektolitry kawy, kilkadziesiąt spotkań z głowami państw i szefami rządów UE. Efekt? Największe w historii UE pieniądze dla Polski. Brak bezpośredniego połączenia pomiędzy wypłatą środków finansowych a tzw. "praworządnością". Bardzo dziękuję przyjaciołom z grupy V4 za jednomyślność stanowisk w tej kwestii. Potwierdziło się, że razem możemy więcej. Pozycja Polski i nasza siła negocjacyjna w Europie wciąż rosną. Nie byłoby to możliwe bez ostatnich mądrych wyborów Polaków. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale nigdy nie czułem się bardziej zmotywowany wiedząc, że stoją za nami miliony polskich rodzin i ich pomyślna przyszłość. To co, kiedy następny szczyt? Ja jestem gotowy! - zakomunikował Morawiecki po szczycie państw UE.

- Morawiecki kłamie. Ja wiem, że nie pierwszy raz, ale takiej ordynarnej manipulacji to dawno nie widziałem. On naprawdę ma współobywateli za idiotów, którzy to wszystko łykną? - wypowiada się analityk prawny Patyk Wachowiec.

I gdy już opinia publiczna zdała sobie sprawę, że słowa Morawieckiego nie oddają rzeczywistości, komentarz w mediach społecznościowych umieściła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

- Brak powiązania kwestii politycznych z gospodarczymi! Brawo Morawiecki - napisała Emilewicz odnosząc się tym samym do kwestii praworządności. 

- Dlaczego Pani ordynarnie kłamie? - zareagował dziennikarz Tomasz Lis.

- Faktycznie nie ma powiązania finansowania z "kwestiami politycznymi". Jest powiązania z praworządnością - skomentował Marek Tatała, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

           Szanujesz EMILEWICZ - kciuk w górę!


+ 8
- 2430

Polub Polityczek.pl