33480139961_3f44255224_c.jpg

Była premier Beata Szydło zabrała głos na temat negocjacji polskiego rządu na szczycie w Brukseli.

W Parlamencie Europejskim na szycie państw Unii Europejskiej rozgrywa się przyszłość funduszy unijnych przeznaczonych m.in. na odbudowę gospodarek po pandemii.

Kluczowym pytaniem jest, czy pieniądze unijne zostaną powiązane z praworządnością. Nie chce na to się zgodzić polski rząd i rząd węgierski.

Pomysł łączenie funduszy z prawem krytycznie oceniła była premier Beata Szydło.

- Mechanizm łączenia funduszy europejskich z praworządnością, to kolejna próba poza traktatowego nacisku na państwa członkowskie. Zgoda na to będzie oznaczać, że UE coraz bardziej oddala się od swych fundamentalnych zasad. Dlatego ta propozycja powinna być bezwzględnie odrzucona - oceniła Szydło.

Dzisiaj europosłanka PiS-u wzywa o wsparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem byłej szefowej rządu wszyscy powinni się teraz zjednoczyć i wesprzeć rząd na czele którego stoi Mateusz Morawiecki.

- Wspierajmy polski rząd w walce o publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego, wycofanie dublerów, przywrócenie KRS w miejsce neo-KRS, odpolityczneinie „TK”, legalność izb w Sądzie Najwyższym, a także o szeroko rozumianą praworządność - komentuje dziennikarz Przemysław Szubartowicz.

- Czyli co? Albo PiS zacznie i będzie przestrzegać praworządności, albo Polska nie dostanie pieniędzy? Albo PiS zgodzi się na europejskie, cywilizowane wartości, które Polacy wybrali w referendum, albo Polskę dosięgnie wielki kryzys? Albo PiS będzie grzeczne, albo Polska straci? - dodaje Szubartowicz.

Internauci do Szydło:

"Praworządność rozwaliliście w jedną noc. Teraz nie jęcz, że Unia nie chce dać kasy waszej bandzie".

"A wystarczyło nie łamać Konstytucji i nie naginać prawa do własnych potrzeb".

"Głowy nie zawracaj, najpierw plujecie przez 5 lat na UE, depczecie flagę Unii, chowacie ją, narobiliście dyplomatycznych głupot a teraz odezwa do wszystkich sił? TO PiS ODPOWIADA ZA WYNIK NEGOCJACJI tylko i wyłącznie PiS i będziecie z tego rozliczani".

"Polska to coś więcej niż partia".

          Popierasz SZYDŁ0 - kciuk w górę!


+ 26
- 3144

Polub Polityczek.pl