aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkekforkfrofkrofkroffff.jpg

Adwokat dr Barbara Giertych odniosła się do głośnego ślubu Jacka Kurskiego z Joanną Klimek.

Głównym tematem minionego weekendu w mediach społecznościowych był drugi ślub kościelny Jacka Kurskiego. Aby wziąć drugi ślub przed ołtarzem, Kurski musiał unieważnić swój pierwszy. I tak też się stało. Kościół nie robił problemów i pozwolił Kurskiemu po raz drugi stanąć na ślubnym kobiercu.

Decyzja władz kościelnych jest szeroko krytykowana nie tylko przez przeciwników obecnej władzy, ale także przez przedstawicieli Kościoła. Duchowny ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski domaga się wyjaśnienia całej sprawy przez Archidiecezję Krakowską.

- Bez osobistej zgody abp. Marka Jędraszewskiego taka ceremonia w tak świętym i ważnym miejscu jak sanktuarium w Łagiewnikach nie mogłaby się odbyć. Dobrze byłoby więc aby kuria Archidiecezji Krakowskiej to publicznie wyjaśniła - skomentował ks. Zaleski.

- Drugi ślub kościelny osoby publicznej w papieskim sanktuarium to zgorszenie dla wiernych, można go uniknąć, ujawniając przyczynę nieważności pierwszego związku, Jacek Kurski powinien to zrobić, bo nie wygląda na człowieka, który wtedy nie wiedział co robi - wypowiada się jezuita Krzysztof Mądel.

Na temat głośnego ślubu głos zabrała także adwokat Barbara Giertych, która ze swojego zawodowego doświadczenie deklaruje, że unieważnienie ślubu nie jest prostą sprawą.

- Unieważnienie ślubu po tylu latach budzi niesmak, dla mnie jest wręcz gorszące. Do tego ostentacja uroczystości w sanktuarium łagiewnickim, z udziałem najwyższych dostojników partyjnych. Razem dość ponure świadectwo stanu polskiego Kościoła i elit politycznych PiS - mówi senator Barbara Zdrojewska.
            Popierasz Giertych - kciuk w górę!

+ 1659
- 15

Polub Polityczek.pl