aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkedkededkedkedddee.jpg

Były rzecznik polskiego rządu Krzysztof Luft skomentował wywiad prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na antenie Polskiego Radia.

Zwycięstwo Andrzeja Dudy. To jest bardzo ważny sukces, dlatego, że to było starcie cywilizacyjne.

Polskość. Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa.

Rząd. Po wakacjach może nastąpić rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje.

Trzaskowski. Jest jednym z ostatnich ludzi, którzy są zdolni do budowy ugody.

Media. Dojdzie do repolonizacji mediów. Stanie się to jeszcze przed końcem tej kadencji Sejmu.

***

- Gdy Kaczyński mówi, że wybory to starcie cywilizacji, świadomie używa retoryki wojennej. Pokazuje, że czuje się wojownikiem w wojnie polsko-polskiej i chce tej wojny, podziału na dwa plemiona i nienawiści. A wybory to nie wojna. To normalny sposób na pokojową zmianę władzy. Ten człowiek żywi się konfliktem. Nie można poddać się narracji wojny, trzeba wyciszyć te emocje, które on wznieca. Nie ma wojny, nie ma żadnego starcia. Jest różnica zdań co do przyszłości Polski. I o tej różnicy w spokoju możemy dyskutować, bez Kaczyńskiego machającego szabelką - komentuje słowa prezesa PiS prof. Marcin Matczak, Uniwersytet Warszawski.

Na słowa Kaczyńskiego zareagował w mediach społecznościowych Krzysztof Luft, który oświadczył, że nie ma nic wspólnego z "żoliborskim inteligentem".

           Popierasz LUFTA - kciuk w górę!

+ 1688
- 11

Polub Polityczek.pl