aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldplfprflrpfrfrrfff.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski wypowiedział się na temat pieniędzy z UE przeznaczonych dla państw w związku z epidemią koronawirusa.

W Brukseli trwa szczyt państw UE, na którym rozgrywa się przyszłość Funduszu Odbudowy i to czy powinien on być łączony z przestrzeganiem prawa przez władze państw członkowskich.

Polski rząd kategorycznie sprzeciwia się temu, aby pieniądze były wiązane z praworządnością, o czym już wielokrotnie mówił m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Europoseł Zdzisław Krasnodębski (PiS) idzie o krok dalej... Deklaruje, że Polska poradzi sobie, jeżeli nie otrzyma pieniędzy z UE i w gorszej sytuacji są kraje tj. Włochy, Francja czy Hiszpania.

- Rozumiem, że skoro Włochy i Hiszpania bardziej potrzebują Funduszu Odbudowy niż Polska, to Pan Europoseł zrzeknie się części tego, co przypada Polsce na ich rzecz. Inaczej zrobić byłoby przecież nieuczciwe i niekatolickie. Francja na pewno go nie potrzebuje, ale rozumiem, że po wyborach woda sodowa trochę do główki (śmiech) - zareagował były minister finansów Jan Vicent-Rostowski.

Reakcje internautów na słowa Krasnodębskiego:

"Francja, Włochy i Hiszpania może sobie nie poradzą bez funduszu odbudowy, ale na pewno poradzą sobie bez Polski w UE. Rządy PiS to pełzający #Polexit".

"Kiedy ostatnio graliście ostrzej skończyło się 27 : 1 dla Europy. Teraz też się potkniecie a nic nie osiągnięcie :-)".

"Vateusz już wydał te pieniądze. Państwa płatnicy netto z pewnością sobie poradzą, być może zaproszą niektóre kraje, a my zobaczymy pieniądze jak świnia niebo. Tak więc panie myślicielu, uważajcie, by nie przekroczyć cienkiej czerwonej linii, za którą nie będzie pomocy unijnej".

"Czyli potwierdza Pan, że należy do bandy, której celem jest łamanie praworządności. Nawet taki kraj jak Włochy, skądinąd znany z korupcji, mafii i faszystowskich tradycji, nie ma nic przeciwko regule praworządności".

   Popierasz Krasnodębskiego - kciuk w górę!


+ 65
- 4998

Polub Polityczek.pl