aaaaaaaaaaaaaaasldepdlepdlepdpdedddd.png

Socjolog Magdalena Środa wypowiedziała się na temat szeroko komentowanego ślubu Jacka Kurskiego oraz odniosła się do zapowiadanego wypowiedzenia konwencji stambulskiej przez obóz Prawa i Sprawiedliwości.

Środa dołączyła do osób, które bardzo krytycznie oceniają drugi ślub kościelny Jacka Kurskiego. Zdaniem uczonej politycy obozu rządzącego mogą wszystko.

- Bardzo mi się podoba "święta rodzina" według PiS-u. Przypomina to coraz bardziej rodzinę patriarchalno-poligamiczną czasów Starego Testamentu, tyle że unowocześnioną o pogański promiskuityzm. Mężczyzna może wszystko: zdradzać, współżyć na prawo i lewo (Kurski to chyba jednak tylko na prawo), posiadać kolejne żony, nie płacić alimentów na poprzednie, a i tak dostanie błogosławieństwo Najważniejszego Kapłana, o ile jest posłusznym aktywistą rządzącej partii - komentuje Środa na swoim profilu społecznościowym.

Profesor kolejny raz zabiera głos na temat Kościoła katolickiego.

- Polski katolicyzm staje się autonomiczną religią niezależną od chrześcijaństwa i w pełni podporządkowaną partii.

- "Święta rodzina" to ta, w której niepodzielnie rządzi mężczyzna; prawa do bezpieczeństwa dla kobiet i dzieci właśnie są anulowane. Polska wypowiada Konwencję Rady Europy ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dzieci w rodzinie. Nasza święta rodzina pod patronatem Ordo Iuris wraca do łona barbarzyńskiego patriarchatu - pisze Środa, komentując w ten sposób głosy z obozu PiS o chęci wypowiedzenia konwencji stambulskiej.

       Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!

+ 786
- 8

Polub Polityczek.pl