aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasedkfrfrfrfff.jpg

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) wypowiedział się o aktywności opozycji po wyborach prezydenckich.

Opozycja domaga się unieważnienia wyborów prezydenckich w związku z wieloma wątpliwości co do uczciwości wyborów. Protest w tej sprawie został złożony do Sądu Najwyższego.

- Żądamy stwierdzenia nieważności wyborów. Te wybory nie były równe, nie były uczciwe. Nie spełniały standardów demokratycznych - powiedział na antenie TVN24 Borys Budka.

Zdaniem prawnika dr Mikołaja Małeckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzej Duda nie został wybrany zgodnie z prawem.

- Wyborów nie może wygrać ktoś, kto w ogóle nie był kandydatem. A kandydatów w danych wyborach nie zgłasza ustawodawca, tylko obywatele, po uzbieraniu 100 tysięcy podpisów. PAD miał podpisy na wybory 10 maja. Ich uwzględnienie awansem w wyborach 28 czerwca to złamanie art.127 ust.3 zd.2 Konstytytucji - ocenia Małecki.

Wszelkie głosy dobiegające z obozu opozycji na temat wyborów nie podobają się politykom Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący nie dopuszczają myśli o możliwości unieważnienia wyborów prezydenckich i już planują, gdzie Andrzej Duda przyjmie ślubowanie przed drugą kadencję; Sejm lub Stadion Narodowy.

Senator Stanisław Karczewski umieścił w mediach społecznościowych wpis poświęcony politykom opozycji.

- Próbują zaklinać rzeczywistość. Przegrana jest przegraną - pisze były marszałek Senatu, zarzucając opozycji, że nie potrafi przegrywać z szacunkiem.

- Uczymy też, że hipokryzja to zła cecha, że korzystanie z publicznych pieniędzy do prywatnych celów ma krótkie nogi, a od niedawna także tego, że dawanie 2 mld zł na przemysł hejtu i propagandę zamiast leczenie onkologiczne to powód do największego wstydu. Proszę nie dziękować - zareagowała posłanka Agnieszka Pomaska.

- W TVP, która powinna świecić przykładem obiektywizmu, Trzaskowski przedstawiany był jako wróg Polski i Polaków, a Duda jako ich i jej zbawca. Duda nigdy nie odniósł się do tej obrzydliwej propagandy, akceptował ją. Trudno o szacunek dla takiego prezydenta - odpowiedział senator Marek Borowski.

      Popierasz KARCZEWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 7
- 622

Polub Polityczek.pl