49652404711_27eba9d44a_c_2.jpg

Wicepremier Jadwiga Emilewicz gościła dzisiaj w programie "Rozmowa Piaseckiego".

Wybory. Nie widzę podstaw do tego, aby unieważnić wybory.

Wynik Andrzeja Dudy. Powinniśmy się zastanowić, jak ponownie nawiązać dialog z młodymi ludźmi, którzy pięć lat temu bardzo licznie głosowali na pana prezydenta, a teraz niekoniecznie.

Opinia OBWE. Nie czytałam tej opinii. Słyszę po raz pierwszy. Nie słyszałam, nie widziałam tej opinii. Oczywiście organizacja ma prawo mieć zdanie na ten temat, natomiast ja nie rozumiem tej opinii.

Po wyborach. Dzisiaj wyzwaniem nas wszystkich - odpowiedzialnych polityków - jest obniżenie temperatury politycznego sporu.

Odwołanie Morawieckiego? Premier ma bardzo mocną pozycję, przede wszystkim dzięki zdolności zarządzania państwem w czasie kryzysu.

*** 

OBWE skrytykowało głównie zachowanie mediów publicznych w czasie kampanii prezydenckiej "brak bezstronności w mediach publicznych" - możemy przeczytać w raporcie.

"Podobnie jak w pierwszej rundzie, kampanię prowadzoną przez nadawcę publicznego cechowała retoryka homofobiczna, ksenofobiczna i antysemicka" - oceniają obserwatorzy.

Szef misji Thomas Boserup zwraca także uwagę na zaangażowanie członków rządu w kampanię Andrzeja Dudy.

"Kampania wyborcza prowadzona przez wysokich urzędników, w tym premiera, dała obecnemu prezydentowi nienależną przewagę".

      Popierasz EMILEWICZ - kciuk w górę!

+ 15
- 2038

Polub Polityczek.pl