aaaaaaaaaaaaaaaaaaasleplfrfrfrfrfrrrr.jpg

Dziennikarz Tomasz Terlikowski wypowiedział się na temat sejmowej komisji ds. pedofilii.

W Sejmie odbyło się głosowanie, w którym wybrano członków sejmowej komisji wyjaśniającej przypadki pedofilii.

- Sejm powołał 3 członków Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Z ramienia Sejmu w skład komisji wejdą: Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska, Andrzej Nowarski - informuje Kancelaria Sejmu.

Wczoraj wiele emocji wzbudziło odrzucenie kandydatury ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Wielu dziennikarzy prawicowych oczekiwało, że duchowny znajdzie się w komisji.

- Odrzucenie kandydatury ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego przez znaczną część posłów PiS to przykry dowód na to, że celem komisji nie jest walka z pedofilią, ale jej pozorowanie. I że interes korporacji kościelnej jest dla nich ważniejszy niż dobro Kościoła. Zagłosowanie przeciwko Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu przez znaczącą część posłów PiS to w istocie kręcenie bicza na własną skórę. To nie tylko błąd moralny, ale działanie na własną szkodę- komentuje Tomasz Terlikowski.

- Kościół uwikłany w skandale seksualne, niezdolny do oczyszczenia i chroniony przez struktury państwa - to wymarzona sytuacja dla polityków. Z każdej strony. Taki Kościół nie jest zdolny do wiarygodnego świadectwa i niezależności, i musi iść z władzą, żeby być bezpiecznym - dodaje dziennikarz.

Do sprawy odniósł się także ks. Isakowicz Zaleski. - Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne - ocenił duchowny zachowanie rządzących.

  Popierasz TERLIKOWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 406
- 5

Polub Polityczek.pl