gf-P61a-fnup-sFnC_dariusz-matecki-664x442-nocrop.jpg

Szczeciński radny Solidarnej Polski (klub Prawo i Sprawiedliwość) Dariusz Matecki oburzył się na wynik wyborczy Andrzeja Dudy w jednej z polskich ambasad.

Polonia zdecydowanie postawiła na Rafała Trzaskowskiego w 2. turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 74,12 proc, a kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda otrzymał 25,88 proc. głosów.

- Przeciwnicy PiS powinni skończyć z tekstami typu „pisowska Polonia” czy „układacie nam życie w Polsce”. Władze w Polsce wybierają przede wszystkim ludzie mieszkający w kraju - komentuje Paweł Żuchowski, korespondent radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych.

Wiele kontrowersji wzbudza ilość głosów Polonii uznanych za nieważnych. Politycy opozycji zapowiedzieli złożenie protestu wyborczego do Sądu Najwyższego.

- Za granicą kilkaset tysięcy głosów wyborców zostało pozbawionych prawa do głosowania. Jako komitet wyborczy przygotowujemy protest wyborczy do Sądu Najwyższego - zapowiedział poseł Cezary Tomczyk.

Na głosowanie za granicą zwrócił uwagę szczeciński radny Dariusz Matecki, który zasugerował, że trzeba zwolnić ludzi...

- Wolałbym mieć w polskiej dyplomacji młodych ludzi z kilkuletnim doświadczeniem, którzy na pierwszym miejscu stawiają Polskę, niż "dyplomatów" z 30-letnim stażem, dla których CPK nie musi powstać, bo jest lotnisko w Berlinie - dodaje Matecki.

Internauci do Mateckiego:

"Pan chyba zapomniał, że wybory są tajne. Dochodzenie, które Pan robi, jest nie tylko niemoralne, ale dodatkowo wskazuje, jak głębokie obrzydzenie czuje Pan do demokratycznych procesów. W dodatku grozi Pan tym ludziom.
Mierność nad miernościami".

"Chłoptasiu, dorośnij, naucz się czegoś, poczytaj, co to dyplomacja, zmień krótkie spodenki na garnitur...
Ale dyplomację i tak zostaw specjalistom, amatorze".

"Prawda boli?? Teraz wyrzucacie za poglądy?? "Demokracja " wg PiS. Mam nadzieję, że Was też szybko zamiotą".

      Popierasz MATECKIEGO - kciuk w górę!


+ 18
- 2256

Polub Polityczek.pl